سیاستمداران بحرینی مطرح کردند

سیاست آل خلیفه عامل بحران؛ بحرین کوچکترین کشور با بیشترین زندانی

سیاست آل خلیفه عامل بحران؛ بحرین کوچکترین کشور با بیشترین زندانی

به گزارش سراج24، علی شریف در مقاله ای در روزنامه الاخبار لبنان نوشت: بحران اقتصادی کنونی بحرین ناشی از سیاست هزینه های هنگفت آل خلیفه برای نهادهای نظامی این کشور است. این سیاست از سال 2011 میلادی درپی آغاز جنبش اعتراضی مردم در دستور کار آل خلیفه قرار گرفت.

این وضعیت باعث شده است که بحرین از نظر افزایش میزان هزینه نظامی در منطقه رتبه دوم را به خود اختصاص دهد؛ به گونه ای که مجموع هزینه نظامی در سال 2013 میلادی به یک میلیارد و 236 میلیون دلار رسید.

وی افزود: این افزایش هزینه نظامی به خاطر خرید تسلیحاتی است که در سرکوب جنبش اعتراضی مسالمت آمیز مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر آن، رژیم بحرین میلیون ها دلار برای تلاش جهت بهبود بخشیدن به چهره حقوقی خود از طریق کمپین های تبلیغاتی در سطح جهان هزینه می‌کند.

این سیاستمدار افزود: بحرین هم اکنون درسایه فساد ریشه دوانده در ارکان رژیم حاکم و سرقت بیشترین میزان از پول های بیت المال در ورشکستگی به سرمی‌برد. سیاست دولت اندک اندک تاثیر خود را بر مردم می‌گذارد؛ به گونه ای که روز به روز ثروت مسئولان و فقر مردم افزایش می‌یابد.

کوچکترین کشور با بیشترین زندانی

اسراء عامر یک نویسنده بحرینی نیز در مقاله ای نوشت: سیاست سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه کوچکترین کشور عرب حوزه خلیج فارس را درصدر کشورهای عرب از نظر شمار زندانیان قرار داده است.

وی افزود: شمار زیادی از زندانیان در نتیجه شکنجه در زندانهای آل خلیفه جان باخته اند.

اخبار مرتبط

سالروز انقلاب هم خونین شد

هویت شاهزادگان بازداشت شده فاش شد

آزادی دو پسر پادشاه سابق عربستان در قبال پرداخت پول

0 نظر

ارسال نظر

capcha