دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

رشته‌های درسی فنی و کاردانش متناسب با نیاز بازار کار کاهش می‌یابد

رشته‌های درسی فنی و کاردانش متناسب با نیاز بازار کار کاهش می‌یابد

به گزارش سراج24، مهدی نوید ادهم اظهار داشت:‌ نهصدوبیست‌وپنجمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد و در ابتدای جلسه نکاتی درخصوص ضرورت همکاری بیشتر صدا و سیما با فعالیت‌های آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه، شورای عالی آموزش و پرورش در ادامه جلسات گذشته، بحث بررسی و تصویب جدول برنامه درسی شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش را در دستور کار داشت و مقرر شد که دانش‌آموزان این دو شاخه در پایه دهم 16 ساعت و پایه‌های یازدهم و دوازدهم 13 ساعت در هفته دروس عمومی را طی کنند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت:‌ دروس آموزش تربیت دینی،‌ اخلاق و قرآن، آموزش، زبان خارجه، انسان و محیط زیست، زبان و ادبیات فارسی، تفکر و سواد رسانه‌ای،‌ مدیریت خانواده و سبک زندگی،‌ تربیت بدنی،‌ جغرافیا و آموزش دفاعی جزو دروس عمومی شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش است.

نوید ادهم با اشاره به کاهش رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش متناسب با نیاز بازار کار ادامه داد:‌دروس کارگاه نوآوری و کارآفرینی، کاربرد فناوری‌های نوین و مدیریت تولید نیز جزو دروس شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش خواهد بود. همچنین دانش‌آموزان این دو شاخه، 68 ساعت دروس فنی و تخصصی را طی خواهند کرد.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

اخبار مرتبط

طرح «تعطیلات زمستانی مدارس» به کجا رسید؟

رشته‌های درسی فنی و حرفه‌ای و کاردانش محدود می‌شود

بیش از 70 درصد نیروهای فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند/ شناسایی بیش از 30 رشته جدید

0 نظر

ارسال نظر

capcha