عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

‌تشکیل شورای رهبری غیرعقلانی است/پرهیز از دوقطبی نشان دادن فضای انتخابات خبرگان

‌تشکیل شورای رهبری غیرعقلانی است/پرهیز از دوقطبی نشان دادن فضای انتخابات خبرگان

به گزارش سراج24، آیت‌الله محمود محمدی‌عراقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رسانه‌های بیگانه بر روی این موضوع تمرکز کرده‌اند که مردم ایران در هفتم اسفند ماه در انتخابات به کاندیداهای مجلس شورای اسلامی رای می‌دهند، اما رای بسیار کمی به کاندیداهای خبرگان رهبری خواهند داد.

محمدی‌عراقی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها موظف هستند به‌خاطر مصالح ملی مردم را از نقشه‌های دشمنان آگاه کنند، ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری نقش و جایگاه خویش را در مواقع حساس تاریخ انقلاب نشان داده و خبرگان به‌معنای جمعی از کارشناسان ارشد از نظر علم، تقوا، فقاهت، اجتهاد و بینش سیاسی است که مجتعهدشناس و رهبرشناس هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه شرایط بسیار سختی برای رهبری در قانون اساسی کشورمان مشخص شده، بیان داشت: رهبر جامعه اسلامی باید علم، ساده‌زیستی، شجاعت، مدیریت و تقوا داشته باشد و در این زمینه‌ها در حد اعلا باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه مجلس خبرگان رهبری در تشخیص این موارد نقش بسیار مهمی دارد، عنوان کرد: اعضای مجلس خبرگان رهبری باید از جانب مردم و برای رضای خدا بر کار رهبری نظارت کنند و امنای مردم هستند.

وی با تصریح بر اینکه ترجیح دادم آیت‌الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برای مجلس خبرگان رهبری کاندید شود، گفت: وی در بین مردم است و در مسجد و شهر با عامه مردم ارتباط دارد و به‌همین دلیل اصرار کردم، اما حاضر به کاندیداتوری در این عرصه نشد.

این استاد حوزه علمیه با تصریح بر اینکه اقدامات فرهنگی باید به‌سمت مردمی‌شدن هدایت شود، افزود: نمایندگان مجلس خبرگان نباید در عزل و نصب‌ها دخالت کنند و در حال حاضر پیشنهاد می‌دهم تیمی متشکل از کارشناسان و افراد نخبه و آگاه برای شناسایی و معرفی نیازهای اصلی استان تشکیل شود تا در سفر رئیس‌جمهور به استان مشکلات و خواسته‌های مردم اعلام شود.

این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در کرمانشاه مبنی بر طرح موضوع تشکیل شورای رهبری از سوی برخی افراد زاویه‌دار با نظام، افزود: کشور ما قانون دارد و وقتی قانون چیزی را مشخص کرده، حرف یک نفر مهم نیست و البته سلیقه افراد محترم است و من نظر خویش را شفاف بیان می‌کنم.

وی طرح این موضوع را یک خطای جدی و استراتژیک خواند و متذکر شد: من در این رابطه همان موقع موضع‌گیری کردم و طرح این موضوع نه تنها درست نیست، بلکه با عقلانیت سازگار نیست، چرا که رهبری مشورتی هست، اما شورایی نیست و مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی به مقام معظم رهبری کمک کرده و مشورت می‌دهند.

محمدی‌عراقی تصمیم‌گیری را موضوعی بیان کرد که نمی‌تواند شورایی باشد و خاطرنشان کرد: رویارویی ما با توطئه‌ها آمریکا و موفقیت‌های حاصل شده و خنثی‌سازی این نقشه‌های شوم به‌دلیل وحدت رهبری است و در این شرایط نباید انتخابات مجلس خبرگان رهبری را دوقطبی نشان داد و فضا نباید به این سمت برود، چرا که اغلب مردم ایران ولایت‌مدار و پشتیبان نظام هستند و دشمنان درصدد اختلاف‌افکنی هستند.

وی استان کرمانشاه را یک استان فرهنگی و با سابقه دیرینه تاریخی و فرهنگی عنوان کرد که علما، هنرمندان، نویسندگان و دانشمندان آن همواره در حد بین‌المللی مطرح بوده‌اند و با این وجود در فرهنگ عمومی نارسایی‌ها و ضعف‌هایی وجود دارد که کلید حل اساسی مشکلات فرهنگی در تقویت ارتباط بین حوزه و دانشگاه است.

 

 
به کانال تلگرامی ما بپیوندید

 

 

اخبار مرتبط

آیت الله کعبی: انتخابات ما نباید به سمت سازوکار انتخابات غربی برود/ اولویت هر یک از نامزدها باید کار برای مردم باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری:‌ مردم با انتخاب اصلح زمینه تغییر مدیریت کشور را فراهم کنند

اسامی نامزدهای انتخابات میاندوره‌ای خبرگان رهبری منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha