در نشست نقد، بررسی و اکران «پادشاه آب» مطرح شد؛

تمام انیمیشن‌های جشنواره فجر را از داوری حذف کردند/ هر اثری را با کمپانی‌های دیزنی و پیکسار مقایسه می‌کنند

تمام انیمیشن‌های جشنواره فجر را از داوری حذف کردند/ هر اثری را با کمپانی‌های دیزنی و پیکسار مقایسه می‌کنند

به گزارش «سراج24» به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران موضوع اصلی انیمیشن «پادشاه آب» جنگ عراق و هم دستی گروه های تکفیری، آمریکا، اسرائیل  و عربستان برای تفرقه انگیزی بین گروه های شیعه و سنی است.

در این بین نوید، نابغه ایرانی و نظامی که پدرش توسط گروه های تکفیری در عراق به گروگان گرفته شده، قهرمان داستان است که به دنبال نجات پدر است. در این بین یک گروه سه نفره  از سازمان ملل به سامرا جهت بازرسی میروند. که در بین راه توسط تروریست ها دستگیر می شوند و به یک مکانی که در انتها مشخص می شود تحت نظارت آمریکایی ها است منتقل می شود.

ارتباط این گروه با پدر نوید و نیروهای مسلح ایران داستانی است که این انیمیشن روایت می کند.

اگر بخواهیم نگاه کلی به این انیمیشن بیاندازیم، در کل یک پویانمایی قابل قبول برای اکران عمومی است. «قصه» پُر کشش مهمترین خصوصیت این فیلم است. به تصویر کشیدن پشت پرده گروه های تکفیری، که با همدستی آمریکا، اسرائیل و عربستان است به خوبی نشان داده شده است.

یکی دیگر از ویژگی های این انیمیشن صحنه های اکشن آن است که به خوبی به آن پرداخته شده است و هر جوانی را یاد بازی «مکس پین» می اندازد.

استفاده از تصاویر سه بعدی، هنر ایرانی و اسلامی با جزئیات بسیار زیاد از دیگر خصوصیات این اثر است.

البته جدیدترین اثر شرکت آوین رسانه، دارای نقاط ضعفی نیز به خصوص در بخش های پایانی داستان دارد، که به گفته تهیه کننده این اثر، این مشکلات تا زمان اکران عمومی برطرف خواهد شد.

این انیمیشن را در کل می توان یک اثر مناسب برای اکران در سطح مدارس، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی در رده سنی نوجوانان و جوانان پیشنهاد داد؛ و بدون شک تماشاگر از دیدن آن خسته نمی شود و سالن سینما را با رضایت ترک می‌کند.

نقد و بررسی
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ پس اکران این انیمیشن حسین سلطانی تهیه کننده این اثر در جمع منتقدین و اصحاب رسانه گفت: کلاً در جشنواره امسال 8 انیمیشن معرفی شده اند که پنج فیلم، با مضامین انقلابی و دینی است. در ابتدا می خواستند این آثار را در داوری کنند و در سیمرغ ها قرار دهند، اما وقتی فهمیدن چه کسانی این آثار را ارائه داده اند، ما را از برج حذف کردند.

وی درباره این اثر گفت: این انیمیشن به دلیل عجله در رسیدن به جشنواره در بخش هایی از صدا و تدوین مشکلاتی دارد که تا اکران های عمومی قطعاً این مشکل برطرف خواهد شد.

سلطانی در پاسخ به یکی از منتقدین که چرا سامرا را برای فیلم خود در نظر گرفته اید، گفت: اولین کار ما "داستان سامرا" بود، که ما سعی کردیم این مسئله را در فیلم های خودمان رعایت کنیم. به خاطر همین چندین تصویر برداری سه بعدی از حرمین عسگریین گرفته ایم که در این انیمیشن نیز به تصویر کشیدیم.

تهییه کننده پادشاه آتش همچنین در پاسخ به یکی از منتقدین که پیام های متعدد این اثر را یکی از نقاط ضعف آن عنوان کرده بود، گفت: ما سعی کردیم پیام های متعدد در این انیمیشن بدهیم، اما این پیام ها در هم تنیده و داستان را خراب نکرده است.

سلطانی ادامه داد: یکی از دلایل حضور فیلم سازان جوان در این عرصه، فضای پاک صنعت انیمیشن است. که رهبری نیز به آن اشاره کرده اند.

وی همچنین در پایان گفت: یکی از مشکلات صنعت انیمیشن سازی در ایران است که هر اثری که در این حوزه ساخته میشود سریع با کمپانی های دیزنی و پیکسار مقایسه می شود، اما جالب است کسی فیلم های سینمایی را هالیوود مقایسه نمی کند.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پی درگذشت تهیه کننده برنامه‌های طنز

تماشای رایگان بیش از هزار قسمت کارتون و انیمیشن در عماریار

در خانه انیمیشن استاپ موشن بسازید

0 نظر

ارسال نظر

capcha