روسیه مالیات سنگین برای واردات روغن پالم تعیین کرد

روسیه مالیات سنگین برای واردات روغن پالم تعیین کرد

به گزارش سراج24 به نقل از راشاتودی، دولت روسیه برای اصلاح روش‌های تغذیه مردم، بهبود سلامتی آنها و نیز در کنار آن افزایش درآمدهای مالیاتی است.

بر اساس این گزارش، دولت روسیه مالیات سنگینی روی واردات روغن پالم، انواع نوشابه‌ها و چیپس سیب‌زمینی تعیین کرده و امیدوار است با این روش تغذیه مردم بهبود یابد.

مسئولان دولتی روسیه می‌گویند تعیین چنین مالیاتی بر اساس هشدارهای سازمان بهداشت جهانی صورت می‌گیرد که کاهش مصرف چنین محصولاتی را در سامتی موثر می‌داند.

همچنین کم کردن مصرف این کالاها باعث کاهش مصرف شکر می‌‌شود که زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها است. همچنین مقامات روسیه تعیین چنین مالیاتی را در مبارزه با مصرف‌‌گرایی مهم می‌دانند.

بر اساس این گزارش، روغن پالم در صدر فهرست افزایش مالیات دولت روسیه قرار دارد که از اول جولای امسال اجرا خواهد شد، مالیات تعیین شده 200 دلار در هر تن است.

تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده از روغن پالم بیماری تصلب شرایین (بیماری‌های قلبی و عروقی) را بیشتر می‌کند. همچنین استفاده از روغن پالم سطح کلسترول خون را بالا برده و می‌تواند عامل بسیاری از بیماری‌های قلبی باشد.

به گزارش سراج24، علیرغم هشدارهای سازمان بهداشت جهانی و تلاش دیگر کشورها برای به حداقل رساندن روغن پالم، ایران بیشترین واردات روغن پالم را از مالزی دارد. در 6 ماهه نخست امسال 128 هزار و 304 تن از این کشور روغن پالم وارد کرده است.

همچنین مالزی با لغو تحریم‌ها علیه ایران امیدواری بیشتری پیدا کرده تا روغن پالم بیشتری به ایران صادر کند.

در یکی، دو سال گذشته وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور که مسئول سلامتی مردم است درباره وجود روغن پالم در لبنیات به شدت هشدار داد و آن را برای سلامتی مردم مضر دانست.

همچنین به گفته سازمان غذا و داروی کشور روغن پالم علاوه بر لبنیات در سایر محصولات غذایی هم استفاده می‌شود.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

اخبار مرتبط

ضرورت به کارگیری روش‌های جدید انتقال پول و مبادلات مالی بین ایران و روسیه

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی به تقویت روابط تجاری تاکید کردند

مساله چین با ایران چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha