سرافراز در افتتاح رسمی رادیو انقلاب:

«رادیو انقلاب» گفتمان انقلاب را زنده نگه می‌دارد

«رادیو انقلاب» گفتمان انقلاب را زنده نگه می‌دارد

به گزارش سراج24،محمد سرافراز رئیس رسانه ملی در مراسم آغاز به کار رسمی رادیو انقلاب از تلاش این رادیو برای احیاء گفتمان انقلاب اسلامی گفت.

رئیس رسانه ملی شعار‌های اصلی انقلاب اسلامی و تاکید رهبر فقید انقلاب بر این شعار‌ها را یاد آور شد و افزود: سه ویژگی مهم انقلاب اسلامی ایران «استقلال، آزادی و استقرار جمهوری اسلامی» بوده است و رادیو انقلاب همسو با همین شعار‌ها مخاطبانش را همراهی کند.

وی به تقارن موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری با ایام سالروز انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه استقلال، دو بعد داخلی و خارجی دارد که در بعد داخلی، باید با اتکاء به مردم، منابع موجود و نیروهای جوان و خلاق، این کشور را بسازیم و در بعد خارجی نیز‌‌ همان طور که انقلاب اسلامی ضد نظام سلطه و ضد استبداد داخلی بود، باید همچنان ضد نظام سلطه عمل کنیم و در هیچ بعدی وابسته نباشیم.

وی در ادامه از احیاء گفتمان انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف رادیو انقلاب یاد کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران نظامی است که محتوای آن اسلام است و پیش برندگان آن و آنهایی که نقش اصلی را در آن ایفا می‌کنند، مردم هستند.

سرافراز افزود: در انتخابات پیش رو نیز نقش مردم بسیار پررنگ است و با توجه به اینکه کشور ما تنها کشور دنیا است که هر سال در آن انتخابات برگزار می‌شود و مردم برای تعیین سرنوشت خود نقش ایفا می‌کنند، بنابراین این مسائل نیز جزو مهم‌ترین موضوعاتی است که رادیو انقلاب باید به آن توجه داشته باشد.

رییس سازمان صدا وسیما در ادامه خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی حاصل زحمات و تلاش‌های نسلی است که این انقلاب را به پیروی از امام امت پیش برده و به پیروزی رساندند. بنابراین انتقال تجربیات آن‌ها به نسل‌های بعد، یادآوری آن عبرت‌ها، حوادث تاریخی دوران رژیم پهلوی، میزان دخالت‌های آمریکا و قدرت‌های بزرگ در این کشور، نقش اقشار مختف مردم و نهادهای انقلابی در پیروزی انقلاب اسلامی نیز بسیار حائز اهمیت بوده و رادیو انقلاب در انتقال آن‌ها به نسل امروز به خوبی می‌تواند ایفاگر نقش باشد.

سرافراز با اشاره به اینکه کسانیکه جنگ نرم را طراحی می‌کنند، بر روی باور‌ها، اعتقادات، عواطف و احساسات مردم طراحی و تبلیغ و عملیات روانی می‌کنند، عنوان کرد: یکی از وظایف رسانه ملی به ویژه رادیو انقلاب در برهه زمانی کنونی این است که این اعتقادات، عواطف و احساسات را حفظ و با استفاده از منابع آرشیوی و بیان تجارب کار‌شناسان، تلاش کند تا جنگ نرم به هدف خود نرسد و آنچه حق است بیان شود.

معاون صدای رسانه ملی نیز در این مراسم گفت نگاه ویژه رادیو انقلاب به شعار «ما می‌توانیم» است.

نسرین آبروانی، با حضور در استودیوی رادیو انقلاب ضمن قدردانی از رییس سازمان صدا وسیما برای افتتاح رسمی این شبکه رادیویی گفت: دو رویداد مهم و سرنوشت ساز را پیش رو داریم که یکی جشن ملی پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر و دیگری دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است که ان شاء الله بتوانیم این دو حماسه بزرگ ملی را در رادیو انقلاب به نحو شایسته پوشش رسانه‌ای دهیم.

وی با بیان اینکه موضوعات محوری که در رادیو انقلاب به آن‌ها می‌پردازیم، مرتبط با گفتمان انقلاب اسلامی و بر اساس سخنان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، افزود: علاوه بر این موضوعات رادیو انقلاب نگاه ویژه‌ای به شعار «ما می‌توانیم» خواهد داشت که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تأکید بسیار ویژه‌ای بر این شعار دارند. معاون صدا مروری بر 36 سال پیروزی انقلاب اسلامی و افق پیش رو را برآیند شعار ما می‌توانیم دانست و تأکید کرد: این شعار در بطن خود امید و اقتدار دارد و اگر همه ما در هر سطحی نیروهای خود را متمرکز و تجمیع کنیم، با تلاش و خودباوری به اهداف خود می‌رسیم.

وی گفت: در واقع شعار ما می‌توانیم تکلیف اکنون و آینده ما را کاملاً روشن کرده و پیام و اتمام حجتی به ما و نسل‌های آینده است تا بدانیم در هر لحظه در زمان اکنون به سر می‌بریم و گامی هم بر آینده داریم.

آبروانی از ابعاد سیاسی اجتماعی، علمی فناوری، اقتصادی و فرهنگی هنری به عنوان چهار حوزه برنامه سازی رادیو انقلاب یاد کرد و گفت: کوچه خاطرات، تاریخ معاصر، سازهایی که برای وطن کوک شد، برگ افتخار، آن روز‌ها، صبح انقلاب و صبح امید عناوینی از برنامه‌های رادیو انقلاب است.

در رادیو انقلاب در همه ساختار‌ها و قالب‌های برنامه سازی برنامه خواهیم داشت و به شکلی عمیق و کار‌شناسی این مسائل مطرح می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بدون تردید 14 شبکه رادیویی به دو مناسبت مهم دهه فجر و انتخابات پیش رو می‌پردازند، اما رادیو انقلاب به صورت 24 ساعته و ویژه در فضایی موسیقایی متشکل از موسیقی‌های با کلام و بی‌کلام، ترانه تصنیف‌های ملی، میهنی در ستایش وطن و موضوعاتی از دهه 60 که یقیقناً برای شنوندگان رادیو جذاب خواهد بود، این دو حماسه بزرگ ملی را پوشش رسانه‌ای می‌دهد.

وی در پایان از تلاش همه مدیران و همکاران رادیو برای راه اندازی رادیو انقلاب قدردانی کرد. گفتنی است مخاطبان رادیو می‌توانند از طریق باند اف‌ام ردیف 95. 5 مگاهرتز، اپلیکیشن رادیو به نشانی www. iranseda. ir بر روی تلفن‌های همراه و گیرنده‌های دیجیتال در سراسر کشور این شبکه رادیویی را دریافت کنند. همچنین از طریق شماره تماس‌هایی که در برنامه‌ها اعلام می‌شود یا سامانه پیامکی یا از طریق کانال تلگرام شبکه به نشانی @radioenghelab با عوامل و دست اندرکاران این رادیو در ارتباط باشند و دیدگاه‌های خود را بیان کنند.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

https://telegram.me/joinchat/CZFBeDvqGN8ZqY3U3m7RqQ

 

 
منبع : تسنیم
 

اخبار مرتبط

روایتی از زندگی مهاجران جنگ تحمیلی در رادیو نمایش

زندگی طاهره صفارزاده شاعر معاصر نمایش رادیویی شد

پخش مستند «تهران میدان شهداء» ویژه چهلمین روز شهادت شهید فخری‌زاده

0 نظر

ارسال نظر

capcha