دریادار فدوی:‌

ناوهای هواپیمابر آمریکا و فرانسه در تیررس موشک‌های سپاه بودند/ کار غیرحرفه‌ای را ادامه می‌دادند فاجعه رخ می‌داد

ناوهای هواپیمابر آمریکا و فرانسه در تیررس موشک‌های سپاه بودند/ کار غیرحرفه‌ای را ادامه می‌دادند فاجعه رخ می‌داد

به گزارش سراج24، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره آزادی 10 تفنگدار آمریکایی که توسط نیروی دریایی سپاه دستگیر شده بودند، اظهار داشت: لحظاتی پیش تفنگداران آمریکایی که روز گذشته به‌لحاظ ورود غیرمجاز به آبهای سرزمینی در جزیره فارسی دستگیر شده بودند، آزاد شدند.

وی افزود: طی بررسی‌هایی که از دیشب صورت گرفت، مشخصاً آمریکایی‌ها بر مبنای یک طرح از پیش تعیین‌شده‌ برای اقدامات غیرمجاز مثل جاسوسی و امثال آن وارد آبهای سرزمینی نشده بودند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: اینها سهواً به‌لحاظ از کار افتادن بعضی از سیستم‌های‌شان وارد آبهای سرزمینی ما شده بودند و در ساعت 4 مورد محاسبه و مورد کنترل قرار گرفتند. آنها تقریباً مقاومت نکردند و به جزیره فارسی منتقل شدند.

دریادار فدوی تأکید کرد: بررسی‌های کاملی دیشب تا الآن صورت گرفت. تعهداتی از طرف آمریکایی‌ها مطرح شد و مسئولان سیاسی اینها را به اطلاع ما رساندند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: تصمیم‌گیری نهایی هم توسط مسئولان در تهران صورت گرفت و اجرایی شد. مشخص شد برای ما که ورود آنها به آبهای سرزمینی جزیره فارسی که حدود 3مایلی این جزیره بودن، سهوی بوده و یک برنامه از پیش تعیین‌شده‌ای نبوده و به این لحاظ در یک فاصله زمانی کوتاه آنها آزاد شدند.

اخبار مرتبط

بخش مهم و خطرناک قدرت ما پنهان است/ شاهد جهش قدرت دریایی ایران هستیم

قرائن و شواهد نشان از نزدیک بودن تحقق آزادی قدس شریف دارد

دستور فرمانده کل سپاه برای هرگونه تهدید از سمت نیروهای تروریست آمریکا /فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha