«سراج24»گزارش می دهد؛

ارتباط دستگیری نفوذی‌ها توسط سپاه پاسداران و تعطیلی سایت ضدانقلاب روزآنلاین/تلاش آمریکا برای یارگیری از روزنامه‌نگاران داخلی/دلایل حمایت سناتور آمریکایی از اصلاح‌طلبان

ارتباط دستگیری نفوذی‌ها توسط سپاه پاسداران و تعطیلی سایت ضدانقلاب روزآنلاین/تلاش آمریکا برای یارگیری از روزنامه‌نگاران داخلی/دلایل حمایت سناتور آمریکایی از اصلاح‌طلبان

به گزارش خبرنگار سیاسی سراج24، در روزهای اخیر ماجرای تعطیلی یک سایت ضدانقلاب در رسانه ها خبرساز شده است. این وب سایت ضدانقلاب از قدیمی ترین سایت هایی است که در فضای مجازی برای خط دهی به اپوزوسیون فعال شد و قلم های نفوذی فراوانی طی این چندسال با ارائه مطلب و محتوا در آن به منافع ملی خسارت وارد کردند.

این سایت اگرچه از لحاظ مخاطب در رده پایینی قرار داشت، اما یکی از سایت هایی بود که همواره طی این ستالها در شرایط متعدد با حمله به انقلاب اسلامی، تخریب و توهین در مقالات ارسالی و فرافکنی و شایعه پردازی توانسته بود از میان افرادی که حتی در ایران هستند برای تارنمای خود محتوا تولید کند.

حسین باستانی و عضو حزب منحله مشارکت که بولتن محرمانه رییس جمهور دولت اصلاحات را سردبیری می کرد، پس از خروجش از کشور در سال84، بلافاصله شرایط را برای راه اندازی یک روزنامه آنلاین آماده می کند. پس از تقسیم کار اولیه با دیگرانی چون هوشنگ اسدی، نوشابه امیری، مسعود بهنود، ابراهیم نبوی، فرناز قاضی زاده، امید معماریان و نیک آهنگ کوثر، باستانی تامین مالی پروژه را برعهده می گیرد.

روزنامه آنلاین ضدانقلاب طی حوادث فتنه سال 88، نقش آفرینی فراوانی در حمایت از فتنه گران صورت می دهد. در واقع این سایت به یکی از مراجع اصلی قرارهای تخریبگرایانه و کمپین های اغتشاش تبدیل می شودف تا نهایتا طی چند روز اخیر، خبر تعطیلی این سایت اعلام می شود.

چند هفته پیش بود که اخبار و اطلاعات جدیدی درباره مزدوری برخی اهالی رسانه در ایران منتشر شد. این اطلاعات البته به همراه سندی بود که در آن میزان پرداخت مبالغی از انگلستان به 19 فرد در داخل ایران درج شده بود. خبرگزاری‌ منتشر کننده اسناد، در توضیح فاکتور ها نوشته بود: این مبالغ به یورو و از سوی حسین باستانی پرداخت شده است؛ چهره شناخته‌شده‌ای که حالا در قامت یک اپوزیسیون رسانه‌ای در خدمت ضدانقلاب قلم می‌زند.

موضوع کشف اسناد انتقال مبالغی از سوی باستانی به برخی خبرنگاران نفوذی در ایران، یکی از نشانه هایی است که در راستای تعطیلی روزآنلاین مورد تحلیل قرار می گیرد. این تحلیل زمانی قوت می گیرد که نیک آهنگ کوثر، مسایل مالی را علت عدم انتشار "روزآنلاین" دانسته و نوشته: "امیدوارم روزی و روزگاری دیگر، منبعی برای زنده‌کردن روزآنلاین پیدا شود". اگرچه او اعلام نکرده این شبکه ضدانقلاب تا کنون از کجا تغذیه می شود، اما همزمانی تعطیلی این سایت ضد انقلاب با کشف اسناد اخیر قابل تامل است.

موضوع دیگری که این تحلیل را قوت می بخشد، دستگیر نفوذی هایی است که طی ماههای گذشته توسط سپاه پاسداران بازداشت شدند. اواسط آبانماه سال جاری بود که سازمان اطلاعات سپاه اعلام کرد: شبکه ای از فعالان حوزه های رسانه و شبکه های اجتماعی را بازداشت کرده است. این شبکه اگرچه ظاهرا مشغول کار رسانه ای بوده و در فضای رسانه ای کشور حضور داشته، اما درواقع به طور کامل، اصول پنهان کاری از جمله ایجاد پوشش، ملاحظات حفاظتی و استفاده از نام مستعار در تولیداتش را رعایت می کرده و در زمانی طولانی به این شکل با بیرون از ایران مرتبط بوده است.

آنچه در پیگیری های بعدی اثبات می شود، این است که قلم به مزدهای نفوذی برای بی بی سی فارسی فعالیت رسانه ای می کنند. شبکه داخلی نفوذی ها، مرتبط با سلسله مراتب هدایت و کنترل در بیرون از ایران بوده که افرادی همچون حسین باستانی و مسعود بهنود آن را در قالب نهادهایی همچون BBC فارسی و وبسایت روزآنلاین اداره می کرده اند.

به هر ترتیب تعطیلی یک سایت ضد انقلاب، آن هم در آستانه انتخابات در ایران و در شرایطی که دشمنان مردم و دشمنان جمهوری اسلامی حاضرند هر هزینه ای را برای تشویش در اذهان عمومی بپردازند، نمی تواند دلایل دیگری جز هراس از فعالیت های سایبری جمهوری اسلامی و از بین رفتن شبکه داخلی نفوذی ها در داخل کشور داشته باشد.

به طوری که یکی از سایت ها نوشته است: "عملیات نفوذ رزمندگان سایبری اطلاعات سپاه، منجر به ایجاد اختلاف و چنددستگی در رسانه های ضدانقلابی شد و هرکدام از آنان، نسبت به همکاران خود به دید یک نفوذی و مرتبط با تشکیلاتی انقلابی می نگریستند. روزآنلاینی ها اگرچه کوشیدند با انتشار اطلاعیه ای، نسبت به این اخبار واکنش نشان داده و به نوعی "فرار به جلو" داشته باشند، اما در واقع، آب به لانه آنها افتاد و این وبسایت خارج نشین، پس از اجرای کیس نفوذ اطلاعات سپاه، چاره ای جز تعطیلی نداشت."

حمایت سرویس های جاسوسی و ضدانقلاب از اصلاح طلبان سابق و البته برخی رسانه ای های فعلی در جریان اصلاح طلب در طول سالهای اخیر به خوبی ثابت کرده است که قلم های مزدور این جریان هیچ حدو مرزی را در از بین بردن منافع ملی به رسمیت نمی شناسند و حتی حاضر به در یافت مبالغی از سوی ضدانقلاب و دشمنان همیشگی این مردم دارند.

در صحنه عمل سیاسی نیز یکی از امیدهای دشمنف جریان اصلاحات است. روز گذشته سراج24، با اشاره به اظهارات اخیر یک سناتور آمریکایی برای تلاش اوباما برای تقویت جناح اصلاح طلب در ایران نوشت: حمایت ایالات متحده از فتنه گران در جریان حوادث سال 88 و نیز پشتیبانی از روزنامه های زنجیره ای در دوران دوم خرداد نشان می دهد که ایالات متحده حساب ویژه ای بر روی اصلاح طلبان باز کرده است. اظهارات اخیر مک کین درباره مدیریت تحولات تهران، معطوف به انتخابات آتی نشان می دهد آمریکا هنوز هم به این جریان دلبسته استاین بار و در روزهای پساتوافق، جریانی که پیشتر از آن به جریان -توافق به هر قیمتی- یادکردیم به امید اول ضدانقلاب تبدیل شده است، چنانکه در اظهارات علنی سران آمریکایی حمایت از این جریان در داخل، ظهور و بروز دارد.

اخبار مرتبط

سومین مناظره‌ی زاکانی و تاجزاده با محوریت انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی

تقطیع سخانان آیت‌الله علم‌الهدی در کانال‌های ضدانقلاب+تصویر

«پیام های اصلی نشست ورشو »

0 نظر

ارسال نظر

capcha