سعد الله زارعی:

آمریکایی‌ها نا امن‌ نشان‌دادن ایران را کلید زده‌اند/ اثرگذاری در انتخابات آتی ایران هدف آمریکا

آمریکایی‌ها نا امن‌ نشان‌دادن ایران را کلید زده‌اند/ اثرگذاری در انتخابات آتی ایران هدف آمریکا

به گزارش سراج24،فارس نوشت؛سعدالله زارعی کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به حمایت مجلس نمایندگان آمریکا از طرح محدود کردن افرادی که اخیرا به ایران، عراق، سوریه یا سودان سفر کرده‌اند برای سفر به آمریکا، گفت: این طرح نمایندگان مجلس آمریکا بیانگر آن است که آمریکایی‌ها برای ناامن کردن و ناامن نشان دادن ایران برنامه‌هایی در دستور کار دارند.

وی افزود: تجاوز به حریم عراق به عنوان متحد جمهوری اسلامی ایران در منطقه توسط یک همسایه مشترک لایه دیگری از مقدمه‌چینی غرب برای ناامن کردن ایران به حساب می‌آید.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه این طرح نمایندگان مجلس آمریکا اهداف نهایی تحرکات ضد جبهه مقاومت در منطقه را برملا کرده است تصریح کرد: همچنین ابراز نگرانی اخیر نماینده آمریکا در سازمان ملل از آزمایش موشک‌های جدید ایران و اعلام اینکه این اقدام ایران از سوی آمریکا در دست بررسی است مقدمه‌ای برای دامن زدن به تهدیدآمیز بودن ایران و سپس اقدامات علیه ایران به حساب می‌آید.

زارعی بیان کرد: بر همین اساس مسئولان کشورمان باید این طرح مجلس نمایندگان آمریکا را فراتر از یک موضوع ساده و عادی تلقی کنند و نسبت به سیر حرکت آمریکایی‌ها در حوزه امنیتی حساس باشند.

وی افزود: از سوی دیگر نیز اقدامات تهدیدآمیز علیه ایران از سوی آمریکا در آستانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بیانگر آن است که آمریکا اثرگذاری بر انتخابات ایران را کلید زده است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید براینکه مسئولان باید در حوزه امنیتی و انتظامی مراقبت‌های لازم را نسبت به اقدامات آمریکایی‌ها داشته باشند، گفت: مسئولان امر باید در فضای داخل این نکته را در نظر بگیرند که آمریکایی‌ها به وسیله سرنخ‌های داخلی تلاش می‌کنند که در محیط سیاسی ایران نفوذ کنند.

اخبار مرتبط

اثر انگشت با استامپ در انتخابات حذف شد

خط حزب‌الله با عنوان «نور علی نور» منتشر شد

تمدن اسلامی با محوریت ایران در حال شکل‌گیری است

0 نظر

ارسال نظر

capcha