ماجرای چوپانی که خادم زائران امام رضا (ع) شد در شبکه مستند

ماجرای چوپانی که خادم زائران امام رضا (ع) شد در شبکه مستند

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛شبکه مستند به مناسبت روز شهادت امام رضا (ع) مستندهایی در نظر گرفته که در آستانه سالروز شهادت علی ابن موسی الرضا روی آنتن می‌روند.

تصویربرداری زمینی و هوایی از حرم امام رضا (ع)
از جمله این آثار، «مستند ایران» ساخته حمید مجتهدی است که به تصویربرداری زمینی و هوایی از شهر مشهد و حرم امام رضا (ع) اختصاص دارد. «مستند ایران» ویژه مشهد در پنج قسمت آماده پخش شده و قسمت نخست آن پنجشنبه 19 آذر ساعت 21، قسمت دوم جمعه 20 آذر ساعت 17 و قسمت‌های سوم تا پنجم آن نیز 21 تا 23 آذر ساعت 21 روانه آنتن خواهد شد.

«سلام بر علی پسر موسی (ع)» به کارگردانی امین قدمی به تهیه‌کنندگی وحید چاووش در مرکز مستند سوره تولید شده است و ساعت23:30 دقیقه جمعه 20 آذر روی آنتن می‌رود.

چوپانی که گله‌اش را برای زائران مشهد‌‌ رها کرد
این مستند درباره یک چوپان است که گله‌اش را به چوپانی دیگر سپرده و خود به زائران امام رضا علیه‌السلام خدمت می‌کند. ابراهیم شیبانی، اسماعیل امینی، قاسم رفیعا و حجت الاسلام علی سرلک از جمله چهره‌هایی هستند که پس از تماشای این اثر در مراسم رونمایی آن، به نگارش یادداشت‌های تحسین آمیز درباره‌اش اقدام کرده‌اند.

پیاده‌روی 450 کیلومتری برای رسیدن به حرم امام هشتم
اثر دیگری که شبکه مستند در روز شهادت امام رضا (ع) روی آنتن می‌فرستد، «مسافر» است. این مستند درباره محمد بهروزی‌نژاد ساکن بیرجند است که هرساله مسافت 450 کیلومتری تا حرم امام هشتم را پیاده طی می‌کند و در طول این سفر افراد مختلفی را ملاقات می‌کند. «مسافر» شنبه 21 آذر ساعت ساعت 19:30 در جدول پخش قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

زندگی رزمنده «نصرت بسیطی» مستند می شود

«حاوار»، حکایت ۳۵ سال چشم‌انتظاری مادر شهید

روایتی از عاشقانه‌های علوی در مستند «دفتر عشق»

0 نظر

ارسال نظر

capcha