وکیل شرکت نفت:

زنجانی حتی نمی‌دانست میعانات گازی چیست

 زنجانی حتی نمی‌دانست میعانات گازی چیست

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت،  در ادامه نوزدهمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی و در واکنش به اظهارات بابک زنجانی متهم ردیف اول پرونده غلامرضا مهدوی وکیل شرکت نفت اظهار کرد: متاسفانه آقایان در مقابل خورشید ایستاده‌اند و خورشید را انکار می‌کنند به گونه‌ای که هیچ محموله‌ای به آنها تحویل داده نشده و شرکت نفت خودش فال را پیدا کرده است.

وکیل شرکت نفت با نشان دادن مدارکی که در دست داشت گفت: این مدارک تمامی قراردادهای فروش نفت به شرکت «آی.اس.او» است و در قراردادها شرکت «آی.اس.او» به عنوان خریدار و شرکت اچ کی به عنوان فروشنده قید شده است.

وی اضافه کرد: در تمامی قراردادهای نفتی قیمت‌ها آنی است و شرکت نفت چه قبل از انقلاب و چه بعد از آن یک سیستم فروش نفت بدون تغییر داشت و تنها در زمان تحریم شرایط خریداران را ساده گرفتند.

مهدوی اضافه کرد: بعد از تحریم، برخی افراد از جمله بابک زنجانی متقاضی خرید نفت شدند زیرا داشتن پالایشگاه از شرایط خریداران حذف شده بود.

وکیل مدافع شرکت نفت ادامه داد: قبل از تحریم، قراردادها از طریق تلکس و امروز از طریق ایمیل بین طرفین انجام می‌شود. البته تبادل شدن قرارداد منوط به وجود توافقنامه قبلی است که در خصوص زنجانی نیز این توافقنامه وجود دارد و آقای زنجانی شرکت «آی.اس.او» را به همین منظور تاسیس کرد و در ال‌سی‌هایی هم که صادر کرده به شماره قراردادها اشاره می‌کند.

وی افزود: در قراردادهای نفتی که به صورت ایمیلی یا تلکسی جابجا می‌شود خریدار یا فروشنده روی قرارداد را امضا نمی‌کنند که امروز آقایان دنبال امضا هستند.

وکیل مدافع شرکت نفت در ادامه به موضوع خرید نفت خام و میعانات گازی اشاره کرد و گفت: میعانات گازی خریدار محدود دارد اما در ارتباط با نفت خام و نفت کوره هیچ مشکلی برای فروش نداشتیم و در طول سال‌های تحریم صدها میلیون دلار نفت فروخته شد و پول‌هایش هم برگشت.

وی اضافه کرد: جالب است که زنجانی حتی نمی‌دانست که میعانات گازی چیست و وقتی موفق به فروش میعانات نمی‌شود فیش‌های واریزی جعلی ارائه می‌کند. مسئولان نفت از جمله وزیر وقت نفت از زنجانی سوال می‌کنند که میعانات را به چه کسی فروخته تا بتوانند برگردانند. این در حالیست که وکیل زنجانی مدعی شده این جلسه زمانی برگزار شده که متهم در زندان بوده است.

وکیل شرکت نفت به جلسه وزیر وقت نفت، مسئول وقت شرکت اچ کی، شرکت نفت، نماینده وزارت اطلاعات و زنجانی در تاریخ 29 آذر سال 91 اشاره کرد و گفت: در صورتجلسه آن جلسه آمده است که نفت خام، نفت کوره و میعانات گازی به شرکت ایزو فروخته شده است و زنجانی متعهد می‌شود که 520 میلیون یورو به حساب‌های شرکت نفت واریز کند.

اخبار مرتبط

دولت‌مردان انتظار نداشته باشند مردم حقوق را به ریال دریافت و پول بنزین را با نرخ بین‌المللی پرداخت کنند

حفر تونل ۷۰ متری برای سرقت سوخت از پالایشگاه نفت ری به مازندران

آگهی مزایده اموال بابک زنجانی منتشر شد؛ موتور 800 میلیونی+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha