عضو مجلس خبرگان رهبری:

همایش میلیونی اربعین حسینی پنجره‌ای به سوی تمدن نوین اسلامی است

همایش میلیونی اربعین حسینی پنجره‌ای به سوی تمدن نوین اسلامی است

به گزارش سراج24،تسنیم نوشت؛آیت‌الله عباس کعبی پیاده‌روی میلیونی اربعین را نماد قدرت اسلام و مکتب اهل بیت(ع) برشمرد و اظهار داشت: این حرکت میلیونی بر پایه نهضت حسینی در مسیر اصلاح جهان و بازسازی امت اسلامی بنا شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نهضت امام حسین(ع) حرکتی آمیخته با عقلانیت، تقوی، حماسه، معنویت، عدالتخواهی و مبارزه به جبهه باطل بود، افزود: این نهضت در عمق وجدان‌های بیدار انسان‌های آزاده و فطرت‌های انسانی ریشه دارد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: امروز اوضاع جهان به گونه‌ای است که نظام استبداد و استکبار جهانی بحران‌های پایه‌ای برای بشریت ایجاد کرده و متعاقب آن فروپاشی فرهنگی، اخلاقی و خانوادگی، ناامنی، جنایت، ظلم و ستم به وجود آمده و تولید خشونت داعشی و تکفیری کرده است.

به گفته وی، پیاده‌روی میلیونی اربعین، پیام مقاومت جهانی علیه بحران‌های ناشی از اقدامات نظام سلطه را به جهان مخابره می‌کند.

آیت‌الله کعبی پیام اربعین حسینی را پنجره‌ای به سوی تمدن نوین انسانی و اسلامی بر پایه آموزه‌های مکتب حسینی دانست و تصریح کرد: متاسفانه رسانه‌های غربی و امپراطور رسانه‌ای نظام سلطه این همایش بی‌نظیر جهانی را سانسور خبری کرده‌اند اما انسان‌های آزاده و بیدار پیام حماسه ایمان، عشق و محبت، توحید و عدالت، مهر و رحمت را از این راهپیمایی بی‌نظیر می‌گیرند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید براین که راهپیمایی میلیونی اربعین نمادی از ابراز و ظهور هویت شیعه است، خاطرنشان کرد: شیعه واقعی امروز با عشق و محبت در راه حسین بن علی(ع) که راه خدا است حرکت می‌کند و ندای جهانی حرکت حسینی را برای اصلاح  اوضاع جهان و زمینه‌سازی ظهور با ندای لبیک یا حسین(ع) سر می‌دهند.

اخبار مرتبط

ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های اعزام زائران اربعین حسینی(ع) اعلام شد

ضرورت تزریق دو دز واکسن و آزمایش منفی کرونا برای زایران اربعین حسینی(ع)

آیت الله کعبی: غرب‌گرایان به دنبال تحریف امام هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha