رئیس بسیج دانشجویی در همدان:

فقط ژست رسانه‌ای از ابرقدرتی آمریکا باقی مانده است

فقط ژست رسانه‌ای از ابرقدرتی آمریکا باقی مانده است

به گزارش سراج24، داود گودرزی صبح امروز در آئین راهپیمایی 13 آبان روز ملی استکبارستیزی در جمع مردم همدان اظهار داشت: امروز گردهم آمده‌ایم که پیامی را به جهانیان منتقل کنیم.

 وی افزود: آمریکا به چهار دلیل عمده همواره دشمن ملت ایران بوده است، ضمن اینکه روز ملی استکبارستیزی امسال با توجه به شرایط ایران اسلامی و منطقه غرب آسیا بعد از مذاکرات ایران با 1+5 متفاوت از گذشته است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه امریکا دشمن شماره یک ایران محسوب می‌شود، گفت: آمریکا در طول 62 سال گذشته علیه ملت ایران اسلامی جنایت‌های متعددی را مرتکب شده و هیچ وقت نمی‌توان این جنایات را فراموش کرد.

وی به کودتای 28 مرداد سال 32 علیه دولت مصدق توسط دولت امریکا اشاره کرد و افزود: در آن مقطع مصدق به خاطر تحریم نفتی ایران توسط انگلیسی‌ها به آمریکایی‌ها پناه برد اما آنها علیه او کودتا کردند.

گودرزی با اشاره به اینکه آمریکا از جریان نفاق و ترور بیش از 17 هزار نفر از مردم ایران اسلامی توسط منافقین همواره حمایت کرده است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از گروه‌های تروریستی حمایت کرده و جنگ 8 ساله علیه ایران را به راه انداختند.

وی بیان کرد: تحریم‌های اقتصادی علیه ایران از تاریخ یکم فروردین سال 59 و در دولت کارتر آغاز شد و تاکنون ادامه دارد و این بزرگترین جنایت آمریکا علیه مردم ایران اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در ادامه به دومین دلیل دشمنی امریکا با ایران اشاره کرد و گفت: امریکای 2015 با 40 سال گذشته هیچ فرقی ندارد و فقط تاکتیک‌ها و روش‌ها تغییر کرده و در واقع امریکا همان امریکاست که در ذات او خونریزی و جنگ طلبی وجود دارد.

وی با بیان اینکه اساس آمریکا بر خونریزی و جنگ بنا شده است، عنوان کرد: امریکا در طول 36 سال گذشته با مردم ایران به روش‌های مختلف جنگید اما توفیقی به دست نیاورد و بعد بر سر میز مذاکره نشست چراکه تنها راه را مذاکره می‌دید و این برای ملت مقاوم ایران افتخار است چراکه مقاومت ملت جواب داده است.

گودرزی با تاکید بر اینکه از ابرقدرتی امریکا فقط ژست رسانه‌ای آن باقی مانده است، تصریح کرد: ابرقدرتی شاخصه‌هایی دارد که امریکای امروز هیچ کدام از آنها را ندارد چراکه اقتصاد آنها بسیار دچار مشکل شده است.

وی با بیان اینکه در طول 15 سال گذشته حتی یک حرف امریکا نیز در منطقه به کرسی ننشسته است، گفت: امریکا به 3 هدف مهار ایران، تقویت اسرائیل در برابر ایران اسلامی  و غارت نفت در منطقه حضور دارد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور به تاکتیک‌های حضور امریکا در منطقه نیز اشاره کرد و افزود: امریکا با ایجاد بحران، به راهاندازی جنگ‌های نیابتی و تشکیل گروه‌های تروریستی و تکفیری چون داعش در منطقه نفوذ می‌کند.

وی سومین دلیل دشمنی امریکا را آشتی‌ناپذیری دانست و تاکید کرد: آشتی بین ایران و امریکا به دلایل مختلفی امکان پذیر نیست.

گودرزی افزود: در طی 2 سال مذاکرات هسته‌ای امریکا کدام امتیاز را به ایران داده که نشانگر آشتی جویی آنها باشد.

وی با اشاره به اینکه همواره امریکایی‌ها در حین انجام مذاکرات مردم ایران را تهدید، تحریم و تحقیر کردند گفت: باید چشم‌ها را باز کرد و واقعیات موجود را دید که امریکا دنبال مذاکره با ایران بود و برای این منظور نیز چند بار اوباما به مقام معظم رهبری نامه نوشت.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور به خوی استکباری امریکا اشاره کرد و افزود: این موضوع نیز از موانع آشتی بین ایران و امریکاست چراکه ما نمی‌توانیم برای رژیم کودک کش، ظالم، جنایتکار و غیره امریکا که فرقی با اسرائیل و آل سعود ندارد آشتی کنیم.

وی سومین علت عدم آشتی با امریکا را در اسلام ناب و مسلمان بودن دانست و تاکید کرد: قاعده نفی سبیل و در واقع ظلم ستیزی اسلامی اجازه نمی‌دهد که با ظالمان آشتی کنیم چراکه ظلم ستیزی مبنایی قرآنی، اهل بیتی و عقلانی دارد.

گودرزی بیان کرد: هرکسی با هر گرایش سیاسی اگر دنبال عزت و پیشرفت ملت ایران اسلامی است نمی‌تواند از آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی که ظلم ستیزی و استکبارستیزی است دست بردارد چراکه بقا نظام اسلامی در مقابله با امریکاست.

وی با بیان اینکه اگر مبارزه را کنار بگذاریم عزت خود را از دست می‌دهیم، افزود: اگر دست از مبارزه با استکبار برداریم مانند دیگر کشورها بی اثر می‌شویم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در بخش پایانی سخنانش به همه افراد در داخل ایران توصیه کرد که فضای جهانی را با واقع بینی پیگیری کنند و گفت: دشمن با جنگ نرم می‌خواهد ما را از واقعیات دور کند.

وی در پایان افزود: ما همواره پای شعار مرگ بر امریکا مانده‌ایم و می‌ایستیم چراکه بقا ما در مبارزه با استکبار است.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن فاضلیان در جمع مردم همدان اظهار داشت: 37 سال قبل در چنین روزی دانش آموزان در مبارزه با استکبار و طاغوت به میدان آمدند و خون آنها سنگ فرش‌های دانشگاه تهران را رنگین کرد.

وی با بیان اینکه 13 آبان یوم الله است، تصریح کرد: 13 آبان یادآور بازداشت و تبعید امام خمینی(ره) در 51 سال قبل است که رژیم طاغوت امام راحل(ره) را دستگیر و به ترکیه و سپس به عراق و در نهایت به فرانسه تبعید می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همدان افزود: 13 آبان یادآور خاطره انقلاب دوم یعنی تسخیر سفارتخانه ‌ای است که در واقع سفارتخانه نبود بلکه جاسوسخانه بود.

وی بیان کرد: دانشجویان خط امام با تسخیر سفارتخانه در واقع حکومت آمریکا را به فضاحت کشیدند.

فاضلیان با یادآوری فرمایشات امام راحل(ره) که "امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند"، عنوان کرد: حضور امت حزب الله در راهپیمایی یوم الله 13 آبان یادآور خاطره باشکوه با استبکار است که در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی آماده مبارزه با امریکا هستند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی، امریکا و اسرائیل گزینه‌های روی میز خود را ارائه کنند، تصریح کرد: گزینه‌های روی میز ما نیز  دانش آموزان و جوانان هستند و ایران اسلامی به بمب اتمی نیازی ندارد چراکه این جوانان از بمب اتمی بالاتر هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: آمریکا به دنبال نفوذ در ایران اسلامی است اما به این خواسته خود با وجود ولایت فقیه و رهبری دست نخواهد یافت.

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

روایتی از ترور قاسم سلیمانی صنعت هسته‌ای ایران

چرا حمله نظامی آمریکا به ایران غیرممکن است؟

روزی ۵۰۰ کشته، نتیجه نفی اقتدار حکومت و مردمسالاری کرونایی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha