جزئیات قرارداد جدید برقی 6میلیارددلاری؛ پای بلژیک در میان است

 جزئیات قرارداد جدید برقی 6میلیارددلاری؛ پای بلژیک در میان است

به گزارش سراج24، محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت روز گذشته در نشستی خبری از امضای قرارداد 6میلیارد دلاری وزارت نیرو با یک شرکت اروپایی خبر داد و گفت: این قرارداد بین وزارت نیرو با یک شرکت اروپایی برای ساخت 4 نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت 3520 مگاوات و احداث یک نیروگاه بادی است.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از این است که این شرکت، احتمالاً شرکت یونیت اینترنشنال بلژیک است که قرار است 3520 مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی و 1000 مگاوات نیروگاه بادی در ایران احداث کند.

بنابراین گزارش، در جلسه اخیر شورای اقتصاد، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در ساختگاه‌های میانه، ارس، تبریز و زاهدان جمعاً به‌ظرفیت 3520 مگاوات که مورد درخواست وزارت نیرو بود، پس از توضیحات وزیر و ارایه گزارشی از جزئیات فنی و میزان سرمایه گذاری به تصویب رسید. قرار است این طرح برای نخستین بار و با سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور اجرا شود.

گفتنی است، دوره قرارداد این طرح 5ساله است و میزان سوخت صرفه‌جویی شده در سال 17.5 میلیون مترمکعب و میزان برق تولیدی در هر سال نیز 17429 میلیون کیلووات ساعت خواهد بود.

برای احداث یک‌هزار مگاوات نیروگاه بادی هنوز نقطه‌ای نهایی نشده، اما این شرکت به‌دنبال ایجاد چند مزرعه بادی در نقاط مختلف ایران از جمله دو نیروگاه بادی هر کدام به‌ظرفیت 300 مگاوات در اهر و سراب است.

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

ایران خودرو محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را در لیست فروش فوری قرار داد

بازار خودرو متأثر از کاهش قیمت ارز همچنان روند کاهشی را تجربه می‌کند+جدول قیمت

ایمن سازی پست‌های تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران در برابر زلزله

0 نظر

ارسال نظر

capcha