رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس:

اعتراض بسیاری از معلمان نسبت به نحوه اعمال طرح رتبه‌بندی و افزایش حقوق

اعتراض بسیاری از معلمان نسبت به نحوه اعمال طرح رتبه‌بندی و افزایش حقوقبه گزارش سراج24، سید حسین نقوی حسینی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ، در خصوص رتبه‌بندی معلمان اظهار داشت: همانطور که قبلاً در بیانیه فراکسیون فرهنگیان اعلام کردیم، آنچه به عنوان طرح رتبه‌بندی از طرف دولت اجرا می‌شود با آنچه در مجلس بود، متفاوت است.

وی ادامه داد: مجلس در پی تغییر ماهیت جایگاه معلم بود و اعتقاد داریم که باید ماهیت معلمی را از حالت اشتغال و کارمندی خارج کنیم و به یک حوزه فعالیت علمی و فرهنگی تغییر دهیم.

نقوی حسینی افزود: آنچه مجلس به دنبال آن بود، این است که رتبه‌بندی شامل همه نیروهای آموزش و پرورش شود و حتی در خصوص بازنشستگان قابل اعمال شود؛ اما الان آنچه که از طرف دولت اجرا می‌شود عملاً بخش عمده‌ای از معلمان از مدار بهره‌مندی از رتبه‌بندی خارج می‌شوند و نیز شامل بازنشستگان فرهنگی نمی‌شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه دایره محدود طرح رتبه‌بندی یکی از اشکالات آن است، گفت: بسیاری از معلمان نسبت به نحوه اعمال طرح رتبه‌بندی و افزایش حقوق و مزایای خود اعتراض دارند و اعلام می‌کنند تناسبی بین سابقه و مدرک تحصیلی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: پرسش دیگری که معلمان می‌کنند این است که بالاخره این افزایش حقوق به جهت رتبه‌بندی به کدام بند حقوقی در احکام اضافه می‌شود، آیا موقت بوده یا دائمی است و در بازنشستگی اثر دارد.

منبع:فارس
 

اخبار مرتبط

نامه خانواده شهدای حادثه تروریستی مجلس به ده‌نمکی

مجلس یازدهم هیچ مجوزی برای تردد نمایندگان از خط ویژه صادر نکرده است

بهره‌مندی دهک‌های بالا از یارانه انرژی، ۲۰ برابر دهک‌های پایین است

0 نظر

ارسال نظر

capcha