جدیدترین خیزش مردمی فلسطینیان

خون در برابر گلوله؛ 23 شهید و بیش از 1100 زخمی طی 11 روز

خون در برابر گلوله؛ 23 شهید و بیش از 1100 زخمی طی 11 روز

به گزارش گسراج24، وزارت بهداشت فلسطین شب گذشته اعلام کرد که از آغاز ماه جاری میلادی تا کنون 21 فلسطینی در جریان درگیری های حاضر در استان های مختلف فلسطین به شهادت رسیده اند.

این در حالی است که صبح امروز یکشنبه نیز در بمباران یک پایگاه مقاومت واقع در جنوب شهر غزه یک زن فلسطینی 30 ساله به همراه دخترش به شهادت رسید.

دکتر اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه در این باره گفت که در جریان بمباران پایگاه مقاومت در جنوب شهر غزه در اثر ریزش ساختمان مجاور این پایگاه یک زن باردار فلسطینی به نام «نور رسمی حسان» به همراه دختر 2 ساله اش به نام «رهف یحیی حسان» شهید شده و 3 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در همین راستا شب گذشته «ابراهیم عوض» (28 ساله) در اثر جراحت وارده به وی در جریان درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی در بیت امر واقع در شمال الخلیل به شهادت رسید.

همچنین «احمد جمال صلاح» (20 ساله) از اردوگاه شعفاط و «جهاد العبید» (22 ساله) نیز از ساکنان دیر البلح واقع در مرکز نوار غزه در اثر اصابت گلوله نظامیان صهیونیست شهید شدند.

یورش شهرک نشینان به مسجد الاقصی

صبح امروز یکشنبه نیز شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نیروهای اشغالگر اسرائیلی به مسجد الاقصی یورش بردند.
این یورش های مستمر در حالی است که شهرهای کرانه باختری، قدس و نوار غزه در نتیجه تجاوزات صهیونیست ها همچنان متشنج است.

بر اساس این گزارش، روستاها و محله های شهر قدس اشغالی شاهد درگیری های خشونت بار بین نیروهای اشغالگر و فلسطینیان است.

کابینه رژیم صهیونیستی ممنوعیت فعالیت جنبش اسلامی در اراضی 48 را بررسی می کند

در اقدامی بی سابقه کابینه رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه پیشنهاد مربوط به ممنوعیت فعالیت جنبش اسلامی در داخل کمربند سبز به رهبری شیخ رائد صلاح را به بهانه تحریک فلسطینیان به خشونت، بررسی می کند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد که اکثریت قریب به اتفاق وزرای کابینه با پیشنهاد ممنوعیت فعالیت جنبش اسلامی در اراضی اشغالی سال 1948 موافق هستند.

از دیدگاه سران رژیم صهیونیستی جنبش اسلامی به رهبری شیخ رائد صلاح علت اصلی تحریم فلسطینیان به اجرای عملیات های ضد اسرائیلی است و همواره تاکید می کند که مسجد الاقصی در خطر است.

بازداشت تعدادی از فلسطینیان در شرق البریج

ده ها جوان فلسطینی به سمت دیوار مرزی شرق اردوگاه البریج واقع در مرکز نوار غزه هجوم برده و حدود 40 نفر از آنها توانستند از این دیوار عبور کرده و وارد آن سوی مرز شوند.

نیروهای اشغالگر اسرائیل نیز 4 نفر از این فلسطینیان را بازداشت کردند.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

ایوانکا ترامپ: برای آینده ائتلاف دعا می‌کنیم

آغاز مراسم مقدماتی انتقال سفارت به قدس

پیامدهای خروج آمریکا از برجام از زبان فرانسه

0 نظر

ارسال نظر

capcha