عضو فراکسیون دفاع مقدس:

از روح ایثار وخودگذشتگی فاصله گرفته‌ایم

از روح ایثار وخودگذشتگی فاصله گرفته‌ایم

به گزارش سراج24،محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگو با «نسیم» گفت: برگزاری همایش هایی نظیر "آیینه های صبور" می تواند در قالب یک برنامه خوب و هنرمندانه، جانبازان را به عنوان نماد ایثار و فداکاری در سطح جامعه معرفی کند.

محمداسماعیل سعیدی در  اظهار داشت: ایثارگران نماد مقاومت و استقامت در نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و اگر ما امروز موفقیت هایی در عرصه های مختلف بین المللی و داخلی داریم، بخش عمده ای از این موفقیت ها را مرهون ایثارگران، جانبازان، شهدا و خانواده شهدا هستیم.

وی افزود: بنابراین تجلیل از خانواده شهدا در واقع تقدیر از روحیه ایثار و از خود گذشتگی است.

این نماینده مجلس در ادامه بیان کرد: ما باید این روحیه را در جامعه همیشه تقویت کنیم که به این سبب بسیاری از مبانی و مشکلات جامه قابل حل است.

نماینده مردم آذربایجان شرقی اضافه کرد: یکی از اشکالاتی که ما با اون مواجه هستیم، این است که ما بعضا  از روح ایثار وخودگذشتگی فاصله گرفته ایم.

سعیدی بیان کرد: ایثارگران یک ارزش هستند و باید این ارزش ها را پاس بداریم.

وی با بیان اینکه زمانی جنگ و ایثارگری در کتاب ها نقل می شد و تنها در کتابخانه ها قابل مشاهده بود، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس و پس از آن، شهدا، جانبازان و همسران آنها بودند که به این مفهوم رنگ واقعی بخشیدند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این مفهموم باید در سطح جامعه جابیفتد، ابراز کرد: برگزاری چنین همایش هایی نظیر "آیینه های صبور" می تواند در قالب یک برنامه خوب و هنرمندانه این افراد را به عنوان نماد ایثار و فداکاری در سطح جامعه معرفی کند.

سعیدی افزود: متاسفانه اکنون جانبازان و خانواده آنها در سطح جامعه مورد هجمه بعضی از تفکرات و صحبت ها هستند، در حالی که باید مفاهیم و نماد پایداری و مقاومت این افراد که دست و پایشان را برای مردم، نظام و کشور خود فدا کردند، در چنین همایش هایی عرضه شود.

وی با اشاره به اینکه همایش "آیینه های صبور" باید بتواند احیا کننده مفهوم ایثارگری فراموش شده در دل های مردم باشد، برگزاری این سلسله همایش ها در سطح شهر تهران را مثبت ارزیابی کرد.

نماینده مردم آذربایجان شرقی بیان کرد: خانواده ها و همسران جانبازان بزرگ ترین و بالاترین نقش را  در زندگی و موفقیت آنها ایفا می کنند و اگر صبر، استقامت، همدلی، هم زبانی، حمایت و پشتیبانی این بزرگواران نبود، شاید جانبازان اینگونه موفق نمی شدند.

وی در پایان گفت: اگر همسران جانبازان نبودند، جانبازان این درد و رنج ها را به تنهایی تحمل نمی کردند و جامعه شاهد چنین رفتار پسندیده ای نبود.

اخبار مرتبط

قیمت تمام شده جنگ چقدر بود؟/محاسبه و مقایسه دقیق ارزش سی سال جانبازی با بهره‌برداری ژن‌های خوب از سفره انقلاب در مستند «مظنه»

کارگردان و بازیگران سریال «معمای شاه» تجلیل می‌شوند

بازنمایی همسران شهدا در تلویزیون/ نیمه‌ای که هنوز پنهان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha