پارچین؛ دستاویز جدید جمهوری خواهان برای سنگ اندازی در مسیر برجام

پارچین؛ دستاویز جدید جمهوری خواهان برای سنگ اندازی در مسیر برجام

به گزارش سراج24، «مایک پومپئو» نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا در سایت شخصی خود مطلبی درباره توافق هسته ای ایران و بازدید اخیر «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی از تاسیسات پارچین منتشر کرد.

بر این اساس در بیانیه ای مشترک  «مایک پومپئو»، «پیتر روسکام» و «لی زلدین» سه  تن از نمایندگان جمهوری خواه خواستار پابرجا ماندن تحریم های اقتصادی علیه ایران شدند. این نمایندگان مدعی شدند ایران نمونه های انتخاب شده توسط کارشناسان خودش را به ماموران آژانس تحویل داده است و این اقدامی یک جانبه محسوب می شود.

این نمایندگان در بیانیه خود نوشتند: گزارشهای رسیده نشان می دهد ایران طبق توافق با آژانس بین المللی اتمی می خواهد خودش به تاسیسات هسته ای نظارت داشته باشد و بازرسان آژانس دسترسی به این سایت ها را نخواهند داشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفته بود که بازدید آمانو و بازرسان آژانس از سایت پارچین تشریفاتی بوده است اما آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه خود درباره سفر آمانو به ایران اعلام کرد که این دیدار تشریفاتی نبوده و در راستای شفاف‌ سازی موضوعات باقی‌ مانده میان طرفین، صورت گرفته است.

 

 

منبع:مهر
 

اخبار مرتبط

ترامپ: ایران در زمان برجام به دنبال تصرف خاورمیانه بود

واکنش ترکیه به خروج آمریکا از برجام

مسکو: به حمایت کامل از برجام ادامه می‌دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha