متفاوترین طواف حج تمتع در بین پزشکان

 متفاوترین طواف حج تمتع در بین پزشکان

به گزارش سراج24، حجةالاسلام والمسلمین شهاب‌الدین وحیدی با اشاره به اینکه انسان باید حج را برای خدا انجام دهد، به تسنیم گفت: عملی که برای خدا است باید به صورت کامل انجام شود. افراد مناسک حج تمتع را دوره می‌کنند تا وقتی مطلبی در زمان حج گفته می‌شود در مورد آن اطلاعاتی داشته باشند و همچنین به تصحیح اعمال خود می‌بپردازندکه از این موارد می‌توان به تصحیح قرائت و نماز اشاره کرد.

این کارشناس مسائل فقهی با تاکید بر اهمیت مرجع تقلید در این سفر معنوی گفت: برای انجام صحیح اعمال هر زائری نیازمند اطلاع از نظرات مرجع تقلید خود است، همچنین نظر مراجع در بعضی موارد با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین داشتن مرجع تقلید مجدداً مورد تاکید قرار می‌گیرد.

حجةالاسلام وحیدی افزود: در حین سفر با افرادی مواجه می‌شویم که نمی‌دانند باید اعمال حج مفرده یا تمتع را انجام دهند، بنابراین به افراد توصیه می‌شود حتماً قبل از اعزام از این موارد اطلاع کافی کسب کنند.

وی در ادامه افزود: پزشکان و پرستاران باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که از 75 میلیون ایرانی فقط 60 هزار نفر می‌توانند به حج مشرف شوند؛ میزبان این سفر معنویی ائمه و خود خداوند است؛ از این تعداد زائرین تعداد کمی از افراد محرم اسرار سایر زائران می‌شوند که علاوه بر حضور در مهمانی خداوند لیاقت میزبانی و خدمت به زائران خانه خدا به این افراد اعطا می‌شود.

حجةالاسلام وحیدی در خاتمه خاطرنشان کرد: پزشکان خود را به خطر می‌اندازند تا زائران با مشکلاتی مواجه نشوند؛ طواف این افراد در بیمارستان است و باید تمام دغدغه خود را برای کمک به زائران قرار دهند؛ این افراد انسان‌هایی خاص هستند که کمک به زائران بر عهده آنها قرار داده شده است.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

اسکان زائران حج 98 در مکه و مدینه چگونه خواهد بود؟

با درآمد یکسال مالیات پزشکان چه می‌تواند کرد؟

فرار مالیاتی پزشکان صحت دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha