با رد ادعای آسوشیتدپرس

کمالوندی: سفر آمانو به‌منظور اجرای نقشه راه ایران و آژانس صورت می‌گیرد

کمالوندی: سفر آمانو به‌منظور اجرای نقشه راه ایران و آژانس صورت می‌گیرد

به گزارش سراج24، بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز شنبه ادعای برخی رسانه‌های بین المللی درباره مأموریت سفر یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران را رد کرد و گفت که هدف سفر آمانو اجرایی کردن نقشه راه همکاری‌های ایران و آژانس است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شده است سفر یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران با هدف جلب حمایت برای مصاحبه با دانشمندان ایرانی در چارچوب تحقیق درباره موضوع ادعایی «ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران» یا PMD انجام می‌شود.

کمالوندی از تدارک این سازمان برای انجام ترتیبات سفر آمانو به تهران خبر داد و در پاسخ به سؤالی درباره ادعای آسوشیتد پرس گفت: برخی از رسانه‌های بین المللی با اهداف خاص، خبرهای جهتداری را منتشر می‌کنند که این روش، تازگی ندارد.

نشست کارشناسی ایران و آژانس روز چهارشنبه با حضور رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس و نیز واریورانتا معاون مدیرکل پادمان‌های این نهاد در تهران به کار خود پایان داد.

بعد از ارائه توضیحات مکتوب به آژانس توسط ایران در 15 اوت و سؤالاتی که آژانس متعاقباً در خصوص برخی ابهامات پیرامون توضیحات ایران در 8 سپتامبر ارائه کرده بود، تیم‌های کارشناسی ایران و آژانس به بحث و بررسی سؤالات آژانس پرداختند.

قرار است این نشست کارشناسی هفته اول مهر در تهران از سر گرفته شود. بر اساس نقشه راه که به امضای علی اکبر صالحی و یوکیا آمانو رسیده است تمام فعالیتهای توافق شده از جمله جلسات کارشناسی و بحثها تا 15 اکتبر یعنی 23 مهر پایان خواهد یافت.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

فرانسه: در برجام می‌مانیم

آمریکا در آرزوی کاپیتولاسیون جدید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha