واشنگتن‌پست:

رهبر ایران گفت‌وگوهای گسترده‌تر با آمریکا را رد کرد

رهبر ایران گفت‌وگوهای گسترده‌تر با آمریکا را رد کرد
به گزارش سراج24، روزنامه واشنگتن پست نوشت: رهبر معظم ایران روز چهارشنبه تاکید کرد که توافق هسته ای با قدرت های جهانی راه را برای مذاکره مستقیم با آمریکا در مورد دیگر مسائل منطقه ای باز نمی کند.
این روزنامه آمریکایی نوشت: آیت الله علی خامنه ای، رهبر معظم ایران گفت تهران نمی تواند خطر نفوذ آمریکا در داخل کشور را بپذیرد.
به نوشته واشنگتن پست آیت الله علی خامنه ای خواسته خود را مبنی بر نابودی اسرائیل تکرار کرد. احتمالا مخالفان توافق هسته ای ایران از این سخنان بهره برداری خواهند کرد.
یکی از موضوعات احتمالی برای گفتگو میان آمریکا و ایران موضع مشترک آنها در جنگ با داعش در عراق و سوریه است. ایران در افغانستان هم ارتباطات عمیقی دارد، جایی که مقامات آمریکایی به دنبال حمایت از دولت در برابر حملات طالبان و دیگر جناح های شبه نظامی هستند.
امام خامنه‌ای تلاش آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران را بهانه‌ای برای نفوذ و تحمیل خواسته‌های کاخ سفید خواندند و تأکید کردند: ما فقط در قضیه هسته‌ای آن هم به‌دلایل مشخص و اعلام شده اجازه مذاکره دادیم که بحمدالله مذاکره کنندگان نیز در این عرصه خوب ظاهر شدند اما در زمینه‌های دیگر با آمریکا مذاکره‌ای نمی‌کنیم
 
 
منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

‌دولت دوازدهم و فرصتی برای جبران گذشته‌

واشنگتن‌پست: حمله به سوریه آبروی آمریکا را بُرد

کره‌شمالی و آمریکا به توافق رسیدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha