چهارشنبه 06 بهمن 1395
آیت‌الله مکارم شیرازی:

شرکت‌های هرمی باطل و غیرشرعی است/به شورای نگهبان جهت اشکال مصوبه تائید شرکت‌های هرمی نامه نوشته‌ام

مرجع تقلید شیعیان گفت: شرکت‌های هرمی باطل و غیرشرعی هستند، به تصدیق محققان، اداره‌کنندگان بازاریابی شبکه‌ای، غالباً همان هرمی‌ها و گلدکوئیست‌ها هستند که لباس عوض کرده‌اند.
ولایتی :

دانشگاه آزاد نه خصوصی است و نه دولتی/ این دانشگاه باید به جایگاه رفیع دست یابد

رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه آزاد اسلامی جزو بخش خصوصی و دولتی محسوب نمی‌‌شود، بلکه از بخش‌هایی است که متعلق به عموم مردم ایران است.
منتظمی:

برخورد با «فریدون» می‌تواند گام اول رئیس جمهور برای مبارزه با فساد باشد/ لزوم شفاف‌سازی در مورد پرونده برادر رئیس‌جمهور

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: رئیس‌جمهور بارها در رابطه با مبارزه با فساد سخنرانی کرده ولی در عمل چیزی ندیدم، واقعا اگر روحانی قصدش مبارزه با فساد است نیاز نیست راه دوری برود و برای اولین گام از بردارش شروع کند.
حجت‌الاسلام پناهیان:

گروه‌های انقلابی وحدت و همگرایی خود را حفظ کنند/ دلسوزان علاقه‌مند به وحدت هستند

استاد حوزه و دانشگاه درباره اهمیت وحدت و همگرایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: هرجا تفرقه به رقابت سالم صدمه بزند باید جلوی آن را گرفت.
احمدی:

شاهد هیچ برخوردی از سوی دولت با «حسین فریدون» نیستیم

قائم‌مقام دبیر تشکیلات انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: از منابع مختلف تأیید شده که «حسین فریدون» مشکلات اقتصادی زیادی را ایجاد کرده است اما از ناحیه دولت هیچ برخوردی با وی را شاهد نیستیم.
کریمی :

رییس‌جمهور درباره ارتباط برادرش با متهمان بانکی توضیح دهد/ در این مسیر هیچ گونه تبعیض و مسامحه قابل پذیرش نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: لازم است رییس جمهور محترم برای تنویر افکار عمومی هم که شده درباره ارتباط برادرش با متهمان بانکی توضیح دهد و سکوت نکند.

منتظر باشید قوه قضاییه با استقلال و قاطعیت به همه موارد رسیدگی کند/ نیازی به نامه و درخواست نمایندگان نیست/ اگر اتهامات وارده درست نبود، چه پاسخی خواهیم داشت؟

سخنگوی دولت گفت: تردید نداشته باشید قوه قضاییه مستقل است و هرکسی که جرمی مرتکب شود و بخواهد فسادی انجام دهد با استقلال با آن برخورد می‌کند و نیازی به زحمت هیچ فرد و نماینده محترمی نیست که نامه‌ای بنویسد و درخواست کند.
عارف در واکنش به سؤالی درباره اتهامات «حسین فریدون»:

هرکس تخلف کرده باید با وی برخورد شود/ شاید روحانی خسته شده باشد و به صحنه نیاید/ در مجلس کارهای پشت صحنه را انجام می دهم

رئیس فراکسیون امید مجلس در واکنش به سوالی درباره اتهامات «حسین فریدون»، گفت: هرکس تخلف کرده باید با وی برخورد شود.
کوهی‌مقدم :

امیدواریم عزل رئیس دانشگاه بهشتی باهدف آماده کردن دانشگاه برای انتخابات نباشد/ شتابزدگی وزارت علوم برای برکناری طهرانچی

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به برکناری رئیس این دانشگاه گفت: امیدواریم معنای این عزل و نصب‌ها آماده کردن دانشگاه برای فضای انتخاباتی نباشد.
حادثه پلاسکو و موج سواری رسانه های ضد انقلاب

رقص ضد انقلاب در عزای پلاسکو

در حالی که ملت ایران داغدار عزیزانی است که همچنان سرنوشت آنان زیر آوار حادثه مدفون است نویسنده سایت گویانیوز –ارگان رسمی سازمان سیا- با وقاحتی کم نظیر از مردم می خواهد مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان را به صحنه مخالفت و درگیری با نظام بدل سازند.

دور زدن قانون به سبک وزارت علوم/ «امید» مهره همه کاره‌ای که دو شغل دارد ولی دوشغله محسوب نمی‌شود

معاون سابق مالی اداری وزیر علوم که به عنوان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی هم انتخاب شد دیروز حکم سرپرستی معاونت مالی اداری را گرفت و دیگر از نظر قانونی دو شغله نیست و می‌تواند در هر دو شغل فعالیت کند.
نقوی حسینی در پرسش و پاسخ دانشجویی:

دیدن دستاوردهای برجام نیازمند عینک ته استکانی است/ پیوند میان آمریکا و رژیم صهیونیستی آسمانی است/ مشاهده خروج از رکود و اشتغال نیازمند عینک ذره‌بینی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دیدن دستاوردهای برجام نیازمند عینک ته استکانی است.
درپی جوابیه بانک

زاهدی: شکایات بانک سرمایه کلی بوده و از ابعاد تخلف حرفی زده نشده/ از بانک سرمایه شکایت می‌کنیم

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه شکایات بانک سرمایه کلی بوده و از ابعاد تخلف حرفی زده نشده است، اظهار داشت: در هر صورت از بانک سرمایه شکایت می‌کنیم.
سرلشکر باقری:

نیروی زمینی ارتش باید روز به روز قدرت دفاعی خود را افزایش دهد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی باید ضمن آمادگی کامل روز به روز بر توانایی و قدرت دفاعی خود افزوده و همواره با پیشرفت‌های جدید در عرصه نظامی آماده رزم و دفاع از مرزهای کشور اسلامی باشند.
در دیدار با مجمع جوانان ایران صورت گرفت

تاکید عارف به ضرورت پیروزی اصلاح‌طلبان در «گام سوم»

عضو هیئت مؤسس مجمع جوانان ایران به تشریح جزئیات نشست این تشکل سیاسی با رییس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان پرداخت.
طبیب‌زاده :

رئیس‌جمهور اجازه رسیدگی به تخلفات اطرافیانش را بدهد/ قوه قضاییه به طور جد با فریدون و دانیال زاده برخورد کند

نماینده مجلس نهم گفت:رئیس جمهور اجازه دهد که به تخلفات اطرافیانش رسیدگی شود.
سخنگوی جبهه پایداری:

گزینه انقلابی و فسادستیز که عضو پایداری هم نباشد مورد تایید است/ هاشمی نقش سوخت‌رسان برای موتور اصلاحات و کارگزاران را داشت

متقی‌فر گفت: گزینه انقلابی باشد، عدالت‌محور باشد و فسادستیز باشد و فساد پذیرنباشد، حتی اگر عضو پایداری هم نباشد مورد تایید پایداری است.

سوءاستفاده سیاسی از حادثه پلاسکو برای هیچکس پذیرفته نیست/ تلاش شهرداری در پلاسکو قابل تقدیر است

دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه‌های آزاد تهران گفت: سوءاستفاده سیاسی از حادثه پلاسکو به هیچ وجه برای هیچکس پذیرفته نیست و کسانی که چنین کاری را انجام می‌دهند باید دست از چنین‌کاری بردارند و به فکر رفع مشکل باشند.
ذوالنوری:

چک‌های ۶ و ۸ میلیاردی دانیال‌زاده برای منزل همسر حسین فریدون/ با وزرای دارای ثروت‌ هزار میلیاردی نمی‌شود شعار مبارزه با فساد سر داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با طرح این سؤال که منزل 14 میلیاردی اهدایی دانیال‌ زاده به همسر «حسین فریدون» ردّ مظالم بوده یا نذر حضرت عبدالعظیم؟! گفت: بارها به آقای روحانی درباره اقدامات برادرش تذکر داده شده اما توجهی نکردند.
طهرانچی درباره ارتباط برکناری‌اش با تحصیل حسین فریدون:

چیزی نمی‌دانم؛ شما خبرنگاران باهوش خودتان متوجه می‌شوید!/ در تماس یک دقیقه‌ای برکنار شدم

رئیس سابق دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به سؤالی درباره ارتباط برکناری‌اش با تحصیل حسین فریدون در این دانشگاه گفت: من چیزی نمی‌دانم، العاقل یکفیه الاشاره، در بیان علما نکاتی است که شما خبرنگاران باهوش آن را متوجه می‌شوید.