جمعه 30 شهريور 1397

فارسی
logo
seraj24
کد خبر: 173403
اعتراف عنایتی به بزرگترین اشتباهش!
عنایتی گفت: یکی از بزرگترین اشتباهاتم این بود که بعد از استعفا دوباره برگشتم به خاطر هواداران خونگرم مشهدی اما بعد از بازی با پیکان یکسری اتفاقات افتاد که نمی‌خواهم راجع به آن بیشتر صحبت کنم.

به گزارش سراج24، رضا عنایتی در گفت‌وگو با برنامه ورزشی رادیو تهران در خصوص اینکه در حال حاضر مشغول چه کاری هستید، اظهارداشت: در حال حاضر مشغول استراحت هستم و به دنبال این هستم تا مدرک A آسیا را کسب کنم. سعی می‌کنم اطلاعاتم در خصوص مربیگری بیشتر شود تا بتوانم در آینده با قدرت کار مربی‌گری را ادامه دهم.

وی در ادامه اظهار داشت: در زمانی که در تیم مشکی‌پوشان به عنوان مربی فعالیت کردم تجربه‌های زیادی به دست آوردم، به نظرم به اندازه ۱۰ سال تجربه به دست آوردم و فهمیدم که زمانی که بازیکن هستیم کاملاً شرایط با کار مربی‌گری متفاوت است. وقتی به عنوان مربی فعالیت می‌کنیم حساس‌تر خواهید شد و به نکات ریز بیشتر دقت می‌کنید. من زمانی که به عنوان مربی در تیم مشکی‌پوشان فعالیت کردم از همه لحاظ چه از لحاظ مالی، سخت‌افزاری، بازیکن و نکات مختلف تجربه خوبی کسب کردم و متوجه شدم که باید به خیلی چیزها توجه کرد و فقط نباید کنار زمین باشی تا به بازیکنان نکات فنی را گوشزد کنید.

رضا عنایتی در خصوص اینکه آیا زمانی که در تیم مشکی‌پوشان بودید تعامل خوبی با مدیران باشگاه داشتید یا خیر، گفت: تیم مشکی پوشان شخصی اداره می‌شود و بالطبع باید به ‌‌آقایان عباسی دست مریزاد گفت چون با توجه به شرایط اقتصادی مملکت توانستند تیم مشکی پوشان را شخصاً اداره کنند اما متأسفانه بعضی اوقات احساسات بر منطق غلبه می‌کند و باعث می‌شود تا کار سخت شود، ‌آقایان عباسی خیلی عجولانه در بعضی قسمت‌ها تصمیم گرفتند که باعث شد منطق از بین برود. این باشگاه مربیان زیادی به خدمت گرفت تا تیم را نجات دهد این نشان می‌دهد که مدیران باشگاه مشکی‌پوشان احساسی تصمیم می‌گیرند به هر حال این اتفاق باعث می‌شود تا هزینه باشگاه هم بیشتر شود ولی در کل برای هر تصمیمی که می‌گیرند حق دارند ولی اگر احساسی تصمیم نمی‌گرفتند مطمئناً شرایط بهتر می‌شد و حتی هزینه‌های باشگاه هم کمتر می‌شد.

وی در مورد جدا شدن از مشکی پوشان مشهد نیز اظهارداشت: یک شرایطی در تیم به وجود آمد مثل اینکه در یک خانواده درگیری بوجود بیاید مطمئناً نمی‌توانیم برای همه بازگو کنیم. من سعی کردم تیم را متحول کنم حتی زمانی که به این تیم آمدم لیست بازیکنان مد نظرم را به باشگاه ارائه دادم، بازیکنانی مثل جباری، حاتمی، محمد نوری، ارسلان مطهری، سجاد شهباززاده که خودم شخصاً با این بازیکنان مذاکره کردم ، این بازیکنان تمایل داشتند که به این تیم بیایند اما با توجه به شرایط مالی باشگاه و اینکه در پایین جدول هستند این قضیه منتفی شد و من سعی کردم از بازیکنان تستی و جوان استفاده کنم پس با این شرایط توقعی از من نباید داشته باشند تا بتوانم تیمی که شرایط سختی دارد را تغییر دهم اما با این حال ما از لحاظ فنی تیم بسیار قدرتمندی بودیم.

وی در ادامه گفت: با همه این شرایط نیم‌فصل اول اگر یادتان باشد تیم مشکی‌پوشان حتی یک موقعیت هم نمی‌توانست خلق کند اما ما از زمانی که به کادر مشکی پوشان اضافه شدیم خیلی موقعیت داشتیم و به خاطر بی دقتی و بی‌تجربگی از دست دادیم. سعی کردم بازیکنان خوب و مطمئنی را به تیم مشکی‌پوشان اضافه کنم تا این تیم با توجه به پتانسیل شهر و هوادارانی که دارد موفق شود حتی ما بازیکنان خارجی که به خدمت گرفتیم هفته‌های اول برای ما خیلی خوب بازی کرد اما با توجه به مشکلات مالی از لحاظ روحی بهم ریخت و نتوانست آنطور که باید و شاید بازی کند.

رضا عنایتی در ادامه در مورد اینکه سیاوش اکبرپور هم از عملکرد مالکین باشگاه انتقاد کرد و معتقد بود خیلی‌ها نمی‌خواهند که این تیم موفق شود، اظهار داشت: زمانی که رضا عنایتی بعد از دوران بازیگری‌اش به عنوان مربی فعالیت کرد برای خیلی‌ها بسیار سخت بود که این موضوع را هضم کنند و به دنبال این بودند تا من را خراب کنند اما باید بگویم که این افراد من را خراب نکردند بلکه تیم یک شهر را خراب کردند، تیمی که پرطرفدار است و جوانان زیادی دوست دارند در این تیم بازی کنند، متاسفانه با تصمیماتی که گرفتند و با جوی که پشت صحنه درست کردند باعث شد تا تیم از بین برود. من مربی هستم و باید فکرم به بازیکنان و بازی باشد اما متأسفانه یکی از تجربه‌های خوبی که از تیم مشکی پوشان به دست آوردم این بود که باید حواست بیشتر به پشت سرت باشد مطمئناً اگر بخواهم تیمی را در ادامه قبول کنم مطمئناً با دقت و وسواس خاصی آن را انتخاب می‌کنم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال مجری برنامه که به نظر خودت بیشتر از کجا ضربه خوردید تا باعث شد از تیم جدا شوی، اظهارداشت: من نمی‌خواهم راجع به این موضوع زیاد صحبت کنم به هر حال همه هواداران می‌دانند که چه اتفاقی افتاده است. به هر حالی بعضی تصمیمات که با احساس گرفته شد باعث شد تیم ضربه بخورد. همه ما تلاش کردیم تا تیم مشکی‌پوشان موفق شود اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و من از همه همکارانم در تیم تشکر می‌کنم چرا که با کمترین دستمزد حتی از تدارکات تیم هم کمتر دریافتی داشتند در تیم مشکی پوشان زحمت کشیدند تا تیم موفق شود.

    عنایتی در ادامه درباره اینکه چه شد که دوباره بعد از استعفا برگشتی، اظهارداشت: بزرگترین اشتباه من این بوده که بعد از استعفا، دوباره برگشتم. متأسفانه بعد از بازی با پیکان یکسری اتفاقاتی افتاد که نمی‌خواهم زیاد راجع به ان صحبت کنم، آقایان زمانی که من مربی بودم بعد از بازی با نفت در هتل با مربی مد نظرشان مذاکره کردند اما من با توجه به این همه بی احترامی‌ها سعی کردم چیزی نگویم و به خاطر هواداران تلاش کنم تا تیم نتیجه بگیرد. من نمی گویم بازیکنان در بیشتر بازی‌ها خودجوش بازی نکردند ولی من احساس می‌کنم در بازی با سپاهان که ۵ گل دریافت کردیم بازیکنان بی انگیزه بودند، من دقیقه ۲۰ دو تعویض کردم و این نشان می‌دهد که چه حال و هوایی داشتیم در صورتیکه این بازی حکم مرگ و زندگی داشت و برای من عجیب بود که چرا بازیکنان مقابل سپاهان بی انگیزه بودند.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر در تیم مشکی‌پوشان نزدیک به ۳۰ مربی آمدند و بعد از اینکه نتیجه نگرفتند رفتند، قبل از من با مربیانی همچون میثاقیان و خیلی از مربیان با تجربه مذاکره کردند، همه این اتفاقات به خاطر این بود که مدیران باشگاه احساسی تصمیم می‌گیرند و هروقت که بخواهند تغییرات ایجاد می‌کنند. واقعاً اشتباه کردم که بعد از استعفا دوباره برگشتم.

بازیکن سابق استقلال در پایان در خصوص بازی حساس استقلال مقابل العین اظهارداشت: استقلال از زمانی که شفر به این تیم اضافه شده روز به روز روند خوبی را طی کرده است. هم زیبا بازی می‌کند هم با انگیزه ولی متاسفانه هفته گذشته اتفاق بدی برای استقلال افتاد، استقلال هم باید با تیم العین و نفراتش بازی می‌کرد و هم باید با داور می‌جنگید. داور در بسیاری از تصمیمات اشتباه کرد و ۳ امتیاز کامل را از استقلال گرفت. در حال حاضر هم ۲-۳ روز قبل از بازی صحبت‌هایی شنیدم که اگر هواداران استقلال در ورزشگاه نارنجک یا شرایط بدی را برای تیم میهمان ایجاد کنند محروم می‌شوند. باید بگویم که ما فردا مطمئناً با حضور هوادارانمان فوتبالی می‌بریم، هواداران استقلال می‌دانند که چه بازی حساسی پیش رو داریم. باید دقت کنند تا افرادی برای اینکه جو را خراب کنند وارد ورزشگاه نشوند چون ممکن است بعدها پشیمان شوند. هواداران با حضورشان در ورزشگاه می‌توانند به تیم استقلال کمک کنند امیدوارم فردا استقلال پیروز از میدان خارج شود چرا که لیاقتش را دارد و بعد از بازی با حضور پرشور هواداران استقلال جشن بگیرند. مطمئناً که این اتفاق می‌افتد و استقلال پیروز از میدان خارج می‌شود.
منبع: فارس
 

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

آخرین اخبار

ایران کاملا به برجام پایبند بوده است
طرح نذر پلاسما و پلاکت خون در فاصله عاشورا تا اربعین
بانک‌های قرض‌الحسنه باید به کمک دانشجویان شهریه‌پرداز بیایند
دومین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی(ره)
صعود پرسپولیس به نیمه نهایی با بازگشت رویایی
سرنوشت برجام در امنیت جهانی تاثیرگذار است
رئیس جمهوری به اجلاس سازمان ملل سفر می کند
مردم احتکار و تخلفات بانکی را به سامانه سجام اعلام کنند
6 هزار بازرس بهداشت بر مراسم عزاداری محرم نظارت دارند
گوشی های تلفن توقیف شده روانه بازار می شود
روحانی مواضع ایران را با قدرت برای دنیا بیان کند
هیچ کشوری ایران را تهدید نمی‌کند
لاریجانی با رئیس جدید مجلس نمایندگان عراق گفتگو کرد
متن کامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان/جزئیات شرایط بازنشستگی مدیران در 60 روز آینده
اولین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی
تغییر برخی استانداران با قانون منع خدمت بازنشستگان
بررسی راهکار ارزان شدن ارز در تلویزیون
حرف‌های مهم مسئول کویتی درباره آمریکا و اسرائیل در تلویزیون ایران
چراغ سبز علنی قلعه‌نویی به سپاهان
ذوق زدگی استقلال از احتمال منتفی شدن قرارداد قلی‌زاده
بازیکنی که برای برانکو به تاریخ پیوست!
اخراج ناگهانی ۵۰۰ کارگر در سد هراز
عرضه زولبیا و بامیه به قیمت پارسال در بعضی مغازه‌ها
افزایش قیمت برنج و روغن با رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی
آئین‌نامه انتقال پایتخت از تهران تدوین شد
کره شمالی چرا مذاکرات را نیمه‌کاره رها کرد؟
بدشانس ترین تیم‌های لیگ اروپا
اوج‌گیری اجاره‌ها باب طبع مشاوران املاک؟
توافق سران اتحادیه اروپا به منظور نجات برجام
کلمه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه حذف می‌شود
آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال
همه چیز درباره کابوس جدید پایتخت
پاداش قهرمانی استقلالی‌ها چقدر بود؟
مرگ مشکوک 1 نفر در اتفاقات دیشب کازرون
جدیدترین جزئیات ثبت نام آزمون استخدامی اعلام شد
تکرار «مردم نگران نباشند» توسط یک مسئول دیگر
شرح دعای روز اول ماه مبارک رمضان
چقدر پروتئین در روز مصرف کنیم؟
شرارت و حماقت ۳ گاو و انتفاضه چهارم
شب‌های رمضان سریال‌ها را کِی ببینیم؟
ضرب‌ الاجل بانکی به حجاج برای پرداخت قسط جدید
حدیث روز/ شش توصیه پیامبر(ص) درباره ماه رمضان
نظر جهرمی درباره فیلترینگ و ماهواره
روپایی زدن کی‌روش سوژه شد
اسطوره پرسپولیس داغدار شد
رئیس‌جمهور به ترکیه می‌رود
ماه رمضان چگونه انسان را به یقین می‌رساند؟
اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر
افشاگری مامور موساد از طرح‌ ترور امام خمینی(ره)
سقف افزایش قیمت خودرو مشخص شد
تصویب اساسنامه جدید جامعه روحانیت
انتقاد یک حزب اصلاح طلب از عملکرد سازمان محیط زیست
تنها شرط قلعه‌نویی برای ماندن در ذوب آهن
دستگیری یکی از عناصر برجسته داعش در مرز با سوریه
جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق
سرلشکر جعفری:مقایسه سپاه با ارتش‌های جهان اشتباه است
عکس/ دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج)
بیرانوند باشگاه نفت را به مزایده گذاشت!
روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران
خوشحالی مسلمان درونی بود!