سابقه داور دیدار برگشت استقلال-العین برای ایرانی‌ها

سابقه داور دیدار برگشت استقلال-العین برای ایرانی‌ها

به گزارش سراج24 کمیته داوران AFC برای قضاوت دیدار برگشت تیم های استقلال و العین سراغ یک داور از کشور هنگ کنگ رفت. در دیدار رفت و دو تیم، "امیر بن یعقوب" از مالزی با تصمیمات عجیبی که در العین گرفت باعث شد باشگاه استقلال همان شب و ساعتی پس از بازی یک نامه اعتراض آمیز به ای اف سی ارسال کند.

پس از این اعتراض ها که انعکاس رسانه ای گسترده ای حتی در رسانه های آسیا و حتی اروپایی نیز داشت کمیته داوران ای اف سی باز هم تصمیم گرفت برای بازی برگشت از داوران شرق آسیا جهت قضاوت دیدار استقلال استفاده کند.

"لیو ووک مان" داور 39 ساله اهل کشور هنگ کنگ به همراه تیم داوری اش فردا یکشنبه برای سوت زدن بازی استقلال وارد تهران می شود. پونگ شینگ و مینگ لئونگ کمک های اول و دوم او از کشور هنگ کنگ هستند و حسین ابو یحیی از کشور لبنان داور چهارم این مسابقه خواهد بود.

این داور در طول دوران قضاوتش بیشتر در شرق آسیا سوت زده ولی در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و دیدارهای ملی نیز پنج بار برای تیم های کشورمان قضاوت کرده است.
ووک مان دوشنبه این هفته دیدار استقلال - العین را قضاوت می کند

    اولین بار "ووک مان" در سال 2012 قضاوت دیدار تیم های سپاهان – الاهلی عربستان را برعهده گرفت که با نتیجه 0-0 به پایان رسید.

دومین قضاوت او در سال 2014 و برای تیم تراکتورسازی مقابل الاتحاد عربستان بود. مسابقه ای که در تبریز برگزار و با برد یک بر صفر نماینده کشورمان تمام شد. تک گل تراکتور در آن دیدار را کریم انصاریفرد زد. در همان بازی "ووک مان" علی کریمی را نیز در دقیقه 60 از زمین بازی اخراج کرد. او ابتدا در دقیقه 12 به کریمی کارت زرد داد و در ادامه با نشان دادن کارت زرد دوم او را از زمین بازی بیرون فرستاد.
ووک مان اسفند ماه سال گذشته دیدار تیم ملی کشورمان مقابل قطر را سوت زد

    سومین داوری او برای تیم ملی فوتبال کشورمان در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در 3 فروردین 96 بود. شاگردان کی روش در آن بازی با تک گل مهدی طارمی در دوحه، تیم ملی قطر را شکست دادند.

چهارمین دیداری که او برای تیم های ایرانی به میدان رفت سال 2017 بود. مصاف برگشت پرسپولیس – الهلال در پاییز سال جاری که مسابقه با حساب 2-2 تمام شد. ووک مان در آن دیدار کمک داور دوم بود!

    پنجمین و آخرین بازی که "لیو ووک مان" برای یک تیم ایرانی سوت زد دیدار دوم تراکتورسازی در همین لیگ قهرمانانی بود که در حال برگزاری است. تراکتورسازی در آن مصاف با درخشش مهدی طارمی با نتیجه 3-0 از الغرافه شکست خورد. 

داور مالزیایی مسابقه رفت دو پنالتی اشتباه برای العین گرفت تا نتیجه بازی در پایان 2-2 شود

    با توجه به نتایج رقم خورده در 5 دیدار قبلی می توان گفت این داور در بیشتر مسابقاتی که برای تیم های کشورمان سوت زده نباخته اند. 2 پیروزی، 2 تساوی و تنها یک شکست (قضاوت آخر) آمار خوبی است که نشان می دهد تیم های کشورمان با داوری این داور هنگ کنگی عادت به باختن ندارند.

دیدار استقلال – العین، ششمین مسابقه ای است که "لیو ووک مان" برای تیم های ایرانی قضاوت می کند.

این مسابقه دوشنبه 21 اسفند و از ساعت 19:00 در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

اخبار مرتبط

استقلالی‌های خوزستان در صدد عقد قرارداد با اپراتور تلفن همراه

اظهار نظر مدیر برنامه‌های صفا هادى به حضور این بازیکن در استقلال تهران+عکس

گاف مجازی استقلال+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha