دوشنبه 30 مهر 1397

فارسی
logo
seraj24
کد خبر: 171619
استقبال اعضای شورای شهر از رفتن معاون شهردار
انتخاب صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک و حضور همزمان وی در معاونت اجتماعی شهرداری تهران مورد انتقاد اعضای شورای شهر تهران بوده و اعضا اعتقاد دارند که وی باید از معاونت اجتماعی شهرداری تهران خداحافظی کند.

به گزارش سراج24، طی هفته‌های گذشته حضور رضا صالحی امیری معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در این سمت با حواشی زیادی روبرو بود و در این زمینه شهردار تهران و اعضای شورای شهر تهران مطالبی را مطرح کردند.

پس از انتخاب صالحی امیری به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک ، انتقادات بیشتری نبست صالحی امیری مطرح شد و تعدادی از اعضای شورای شهر تهران از صالحی امیری خواستند تا شهرداری را ترک کند.

در همین زمینه مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: از مهمترین مشکلات مدیریت شهری گذشته را نگاه صرفا کالبدی و سازه ای به شهر می‌دانستیم و تقویت نگاه انسان محور و اجتماعی به شهر و شهروندی از ضرورتهاست . با این زاویه نگاه، معاونت فرهنگی اجتماعی جایگاهی کلیدی داشته و انتظار می‌رود فردی به صورت تمام وقت به حوزه فرهنگی و اجتماعی متمرکز شده و ما شاهد تحولات سازنده‌ای در این حوزه باشیم.

وی تصریح کرد:‌آقای صالحی امیری را به عنوان چهره‌ای تحول گرا می‌شناختیم که در هر مسئولیتی آمده با دنیایی از ایده وارد شده و منشا خدمات زیادی بوده است اما جای شگفتی است که چطور و با چه استدلالی آقای صالحی امیری امروز اصل تمرکز برروی وظایف سنگین محوله را نادیده گرفته و همزمان دو مسئولیت متفاوت ، با اهمیت و طاقت فرسا را بر عهده گرفته‌اند.

فراهانی بیان کرد: فراموش نکنیم کمیته ملی المپیک روزهای سخت و پرکاری در پیش دارد. فعالیتهایی شبانه روزی و طاقت فرسا اعم از سفرهای خارجی متعدد و همزمان جلسات طولانی کاری با فدراسیونهای مختلف ورزشی درکنار هماهنگی‌ها و جلسات مکرر داخلی کمیته المپیک و البته از سوی دیگر معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری پایتخت با 1800 میلیارد تومان بودجه مشتمل بر سازمانهای عریض و طویل متعدد و مسئولیت‌های سنگین شبانه روزی مدیریت امور فرهنگی اجتماعی در ستاد شهرداری و برنامه ریزی ، هماهنگی و پایش فعالیتها و امور فرهنگی اجتماعی در  22 منطقه تهران و  23 شرکت و 21 سازمان مختلف شهرداری است که صالحی امیری در جلسات مختلف بر گستردگی حساسیت‌ها و دشواری‌های مسئولیت این معاونت اشاره نموده‌اند و لذا ناگفته پیداست حضور آقای صالحی امیری در دو مسئولیت حساس ،طاقت فرسا و شبانه روزی نه به صلاح ورزش کشور است و نه به صلاح شهرداری تهران.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: خدا نکند روزی را شاهد باشیم که در تحلیل نتایج ضعیف المپیک آینده در مقایسه با نتایج المپیک‌های پیشین کارشناسان و رسانه‌ها دو شغله بودن رییس کمیته ملی المپیک و عدم وقت گذاشتن کافی ایشان برای این مسئولیت را مطرح کنند.

ای کاش صالحی امیری مدیریت شهری را زیر فشار قرار نمی داد

فراهانی ادامه داد: ای کاش آقای صالحی امیری از ابتدا و قبل از پذیرش مسئولیت معاونت فرهنگی اجتماعی در خصوص حضور در کمیته ملی المپیک به جمع بندی می‌رسید و اکنون مدیریت شهری زیر فشار قرار نمی‌گرفت. جای افسوس وجود دارد که با گذشت پنج ماه از فعالیت دوره جدید مدیریت شهری، هنوز حوزه فرهنگی اجتماعی ثبات مدیریتی و اجرایی لازم را پیدا نکرده و در مدیریت میانی معاونت هم هیچ انتصاب امیدوارکننده ای را شاهد نیستیم.

وی تصریح کرد: گرچه در پنج ماه گذشته اتفاقات خوبی را در حوزه‌های مختلف شهرداری شاهد بوده‌ایم اما معتقدم بخشی از سرخوردگی طبقه متوسط و نارضایتی‌هایی که می‌شنویم به خاطر عدم تغییر و تحول در حوزه فرهنگی اجتماعی است. جای شگفتی وجود دارد در حالی که چهره‌های شایسته‌ای در حوزه فرهنگی اجتماعی کشور داریم اما تاکنون از پتانسیل نیروهای با انگیزه ، جوان و مشتاق کار و فعالیت  در معاونت فرهنگی اجتماعی استفاده‌ای نشده است.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: ممکن است حتی قانون اجازه حضور همزمان در دو مسئولیت را بدهد اما مهم تر از مسائل حقوقی باید ببینیم آیا مصلحت اجازه می‌دهد یک نفر همزمان این دو مسئولیت سنگین شبانه روزی را که مستلزم تمرکز و برنامه ریزی و پایش است را داشته باشد؟ آیا اگر رضایت اجتماعی وجود نداشته باشد با دستاویز قانونی می‌توان افکارعمومی و انتظارات به حق ایشان را نادیده انگاشت؟

فراهانی گفت: به عنوان عضو شورای شهر تهران از اعلام آمادگی آقای صالحی امیری برای کناره گیری استقبال می‌کنم و امیدوارم در هفته پیش رو شاهد حضور یکی از چهره‌های با انگیزه و موثر به صورت تمام وقت در مسئولیت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران باشیم.

وی افزود: مطمئنم که اعلام آمادگی آقای صالحی امیری برای تمرکز وقت و فعالیتهایشان در کمیته ملی المپیک و واگذاری مسئولیت معاونت فرهنگی اجتماعی در حکم تعارف نبوده و در عمل شاهد تحقق خواسته ایشان در انتخاب و تمرکز بر یکی از دو مسئولیت خطیر خواهیم بود. تا همین الان هم به اندازه کافی تغییر در حوزه فرهنگی اجتماعی با تاخیر مواجه شده و شهرداری تهران یک هشتم زمان فرصت و مسئولیت را از دست داده و بیش از این جایز نیست حوزه وسیع  فرهنگی اجتماعی مدیریت شهری را معطل و بلاتکلیف نگاه داریم.

به گزارش تسنیم، زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با تاکید بر مخالفتش مبنی بر دو شغله بودن صالحی امیری، اظهار کرد:اصلاح‌طلبان کاملا قانونگرا هستند و با هیچ‌کسی هم شوخی ندارند.

معاونت فرهنگی شهرداری به فردی نیاز دارد که به صورت تمام وقت حضور داشته باشد

نژادبهرام، با اشاره به انتقادات و حواشی اخیر رخ داده پیرامون دو شغله بودن سیدرضا صالحی‌امیری اظهار کرد: بر اساس صحبت‌های نجفی شهردار تهران که اعلام کرده‌اند رئیس کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود و از آن‌جایی که طبق قانون، ما نمی‌توانیم افراد دو شغله را در اختیار داشته باشیم،این موضوع حتما پیگیری‌ خواهد شد و طبق نظر شهردار، معاونت فرهنگی شهرداری به فردی نیاز دارد که به صورت تمام وقت حضور داشته باشد.

وی تصریح کرد‌: آقای صالحی‎امیری اعلام کردند که از معاونت حقوقی رئیس‌جمهور خانم جنیدی و معاونت قوانین و مقررات مجلس شورای اسلامی، این موضوع را استعلام کرده‌اند و اعلام شده که رئیس‌کمیته ملی المپیک شغل نیست بلکه یک کار داوطلبانه محسوب می‌شود.

نژادبهرام گفت:  از نظر من هم رئیس‌کمیته ملی المپیک، یک شغل محسوب می‌شود اما نظر من چندان اهمیتی ندارد زیرا چند کانال هستند که این موضوع را باید تفسیر کنند و نظر نهایی خود را اعلام کنند. اگر این مراجع مربوطه اعلام کنند که ریاست کمیته ملی المپیک شغل محسوب می‌شود، ما نیز به همان رای استناد خواهیم کرد و مطابق با نظر همین مراجع عمل خواهیم کرد.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: نجفی بارها اعلام کردند معاونت امور فرهنگی یک کار سخت و بسیار مهم و پر زحمت است و حتی آقای نجفی جلسه‌ای را با آقای انصاری رئیس‌ سازمان اداری و استخدامی داشتند و وی نیز اعلام کردند که ریاست کمیته ملی المپیک شغل است.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان کاملا قانون گرا هستند و با هیچ‌کسی هم شوخی ندارند، افزود: نمی‌توانم بگویم که جو قالب بر شورای شهر همگی مخالف این موضوع هستند اما شخصا کاملا بر این عقیده هستم که ریاست کمیته ملی المپیک شغل است. زمانی هم که صالحی امیری  برای کمیته المپیک ثبت نام کردند، بالاخره فکر می‌کردیم که شان معاونت فرهنگی بالاتر از این موضوع باشد.

به گزارش تسنیم صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، قائم مقام شهردار تهران و..... نیز طی یادداشتی آمادگی خود را برای رفتن از شهرداری تهران اعلام کرد.

در این یادداشت آمده است:  آمادگی دارم به احترام افکارعمومی داوطلبانه و صادقانه و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری را به جوانان حوزه فرهنگ و هنر واگذار کنم.

1) از ایجاد فضای نقد و نقادی در کشور که از ابتدا شعار و وعده ما به مردم بود و کماکان نیز به آن عهد وفاداریم، تشکر می‌کنم.

2)بر اساس اساسنامه، ریاست کمیته ملی المپیک در ایران افتخاری بوده، شغل محسوب نمی‌شود و مانند بیش از 180 کشور جهان یک جایگاه سیاسی بوده و هست، ولی دبیرکل به‌عنوان مدیر اجرایی از میان مدیران جامعه ورزشی انتخاب می‌گردد. هدف این کار ارتقای جایگاه کمیته در سطح ملی و جلب و جذب امکانات برای تقویت ورزش قهرمانی کشور است.

3)تصدی این پست هیچ‌گونه منع قانونی نداشته و مغایرتی با مسئولیت اجرایی ندارد. اینجانب نیز بر اساس همین منطق و رویه کاندید شدم. (آقایان محلوجی، کلانتری و هاشمی‌طبا هم‌زمان با تصدی وزارتخانه و سازمان، ریاست کمیته المپیک را نیز بر عهده داشتند)

4) اساساً سرمایه اجتماعی ما در دولت و شهرداری، جوانان بوده و هستند. اینجانب از ابتدا پیشتاز زمینه‌سازی برای حضور جوانان و زنان در عرصه مدیریتی بوده و هستم؛ و عمیقاً معتقدم که باید راه را برای آنان باز کرد. عملکردم در طول دوره مدیریت نیز شاهدی بر این مدعاست.

5) کار در شهرداری امری خطیر، دشوار و پرچالش است و حضور جوانان عزیز که انگیزه، جسارت و خلاقیت بالایی دارند در این حوزه، می‌تواند کشور را به قله توسعه و تعالی برساند.

6) در حال حاضر هیچ اصراری بر ماندن در پست معاونت اجتماعی و فرهنگی ندارم و آمادگی دارم به احترام افکارعمومی داوطلبانه و صادقانه این پست را به جوانان حوزه فرهنگ و هنر واگذار نمایم تا بتوانند به کمک شهردار فرهیخته و شورای منتخب مردم این بار سنگین را به مقصد و مقصود برسانند.

به گزارش تسنیم، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در خصوص ماندن و یا نماندن صالحی امیری در شهرداری تهران گفت: شهردار تهران در این خصوص باید تعیین تکلیف کند.

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

آخرین اخبار

اف ۱۶ بخرید تا تحریم نشوید
بلیت‌بازی‌پرسپولیس-السددربازارسیاه؛یک‌میلیون‌تومان
آزار و اذیت دختران جوان توسط مسافرکش‌نما!
پیروزی پرویز هادی برابر حریف لهستانی
مصطفی حسین خانی کشتی برده را به باروز باخت
آخوندی شهردار تهران می‌شود؟
تازه‌ترین تدابیر رئیس ستادکل نیروهای مسلح درباره سربازان ربوده شده
جرقه اختلاف روحانی و آخوندی کجا زده شد؟ تقابلی که به استعفاختم شد
دوست دارم به استقلال برگردم/ امسال از فوتبال خداحافظی می‌کنم
مذاکره کی روش با مراکش؟
بلیت‌های طبقه‌اول بازی پرسپولیس و السد فروخته شد!
آمریکا با رب و روغن ما چه کار دارد؟!
شکست پهلوان ایران در نبرد بزرگ بوداپست
تصادف مرگبار در آزاد راه تهران-ساوه
هشدار به اخلال‌گران نظام توزیع دارو و تجهیزات پزشکی
دلار روی مدار 14000، سکه تمام چهار و سیصدهزار تومان
کمک ویژه وزارت ورزش به سرخابی ها، هر تیم ۵۰۰ هزار یورو!
ایران به جمع دارندگان موشک‌های خارج از میدان دید پیوست
آخوندی استعفا کرد
واکنش مجری الجزیره به بیانیه کاخ سفید و سخنان ترامپ
واکسن آنفلوآنزا چند؟
نبرد سال کشتی جهان در دور اول بوداپست !
رشیدپور: دست از سر خیابانی بردارید
محبوب ترین پاسپورت های دنیا
آیا نباید به خاطر قتل خاشقچی ایران را تحریم کنیم؟
گرانی افسارگسیخته خوراکی‌ها تورم تخم‌مرغ ۷۴ درصد،میوه‌ ۶۱ درصد!
«اعتراف» عربستان به قتل؛ فیلم‌نامه‌ای هالیوودی به سبک آمریکایی
قیمت انواع تلفن همراه
کاخ سفید در تایید قتل خاشقچی بیانیه داد
نرخ برخی خودروها در کارخانه و بازار
پیشنهاد یارانه ۲۵۰ هزار تومانی نقدی به جای ۶۰ لیتر بنزین
حذف دلار از اقتصاد روسیه موضوع امنیت ملی است
خودکشی مرگبار در مترو
معمای گنج همدان!
خودرو بازهم گران می‌شود!
کدام پزشکی جمال خاشقچی را مثله کرده است؟
شور و شوق زوار پاکستانی در مرز میرجاوه
مشکل زبان دامن گیر بازیکن ایرانی تیم شارلروا
زیباترین صحنه های اربعین حسینی
سربازی 24 ماه می‌شود؟
دولت سرمنشاء آشفتگی ارزی است
تحقیر، تفرقه و باج خواهی؛ اضلاع شراکت عربی ترامپ
قهرمان قهرمانان رقابتهای جهانی بوداپست در مجارستان به یک ایرانی رسید
بنزین با فعال شدن کارت سوخت "دو نرخی" می‌شود
چه کسی شهردار بعدی تهران است؟
از داماش تا برایتون با علیرضا جهانبخش
کاهش قیمت دلار به 13400
پاسخ کوبنده بشار جعفری به نماینده سعودی
جایگزین احتمالی بن سلمان کیست؟
چرا شهروند درجه یک و دو ایجاد می‌کنیم؟
درخواست از کاخ سفید برای تحریم شدید عربستان سعودی
اسید پاشی روی یک پزشک
چگونگی انجام پروژه در ازای کل سربازی
بانک‌ها دلار را چند می‌خرند؟
اعتیاد آمریکا به تحریم از کنترل خارج شده است
موافقت رئیس جمهور با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان
حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد، اگر بخواهد ادامه پیدا کند برخورد می کنیم
سفیر سعودی فرار کرد
یادداشت| آقای آخوندی! اگر به حسن عباسی رحم نمی‌کنید، لااقل به مارکس رحم کنید!
برانکو درباره جدایی مسلمان از پرسپولیس گفت