یکشنبه 29 بهمن 1396

فارسی
logo
seraj24
کد خبر: 171011
 واکنش میرسلیم به اغتشاشات اخیر
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اعتراض حق مردم است و راه قانونی دارد، گفت: مسئولان باید برای حل مشکلات مردم چاره‌جویی کنند.

به گزارش سراج24 به نقل از ایسنا، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اعتراض حق مردم است و راه قانونی دارد، گفت: مسئولان باید برای حل مشکلات مردم چاره‌جویی کنند.

مصطفی میرسلیم درباره وقایع اخیر و تلاش عده‌ای برای ایجاد آشوب در جامعه اظهار کرد: اعتراض حق مردم است و راه قانونی دارد. همه باید نظم و قانون را محترم بشماریم، از آشوب فقط بیگانگان و دشمنان و بدخواهان نظام سود می‌برند.

وی همچنین افزود: مسئولان باید این وقایع را ریشه‌یابی دقیق کنند و ضمن چاره‌جویی اساسی مشکلات واقعی مردم با آشوبگران برخورد فوری و قاطع بنمایند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که شما همواره با خوش‌بینی نسبت به آینده جمهوری اسلامی اظهارنظر کرده‌اید، علیرغم اعتراف به کثرت مشکلات، این خوش‌بینی شما از کجا نشات می‌گیرد؟ اظهار داشت: دلیل اصلی خوش‌بینی من دلیل اعتقادی است که ما مسلمان‌ها به زندگی پس از مرگ اعتقاد داریم؛ به قول حافظ مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو/ یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو. ما می‌دانیم فردایی وجود دارد، مهمتر از امروز که آباد کردن آن در گرو فعالیت‌های امروز ماست. می‌دانیم که اگر بخواهیم به رستگاری برسیم باید توشه ارزشمندی را در این دنیا تهیه کنیم پس باید دنیامان را با سعی و تلاش هدفمند و آینده‌نگارانه بسازیم و آباد کنیم و در این راه تا سر حد شهادت مایه بگذاریم. مردمی با چنین اعتقادی هیچگاه ناامید نمی‌شوند و دست از تلاش خستگی‌ناپذیر خود بر نمی‌دارند؛ هر قدر دشمنی‌ها علیه آن‌ها تیزتر شود بر استحکام اراده آن‌ها می‌افزاید و هر قدر که محدودیت‌ها و سختی‌ها شدیدتر شود به ستوه نمی‌آیند.

میرسلیم با بیان اینکه تلاش هدفمند دارای چشم‌انداز روشن و ترسیم شده است و برای آن اهداف میانی در نظر گرفته‌اند و از برنامه‌ریزی برخوردار است تصریح کرد: انقلایی بی‌هدف و بی‌برنامه نیست. خوشبختانه ما هم چشم‌انداز روشنی داریم و هم برای نیل بدان برنامه‌ای تدوین کرده‌ایم و مهم این است که امروز دست به کار اجرا شویم و درجا نزنیم و امید از اغیار و بیگانگان قطع کنیم و خود را باور نماییم و فرصت‌ها را با دلخوش کردن به این و آن از دست ندهیم. به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: آینده‌نگری یعنی توجه به روند‌هایی که در گذشته وجود داشته و آثاری که می‌تواند برای آینده ما ترسیم کند، چه در تعامل با دیگران و چه به اتکای نوآوری‌ها و کوشش‌های مدبرانه خودمان البته این را ما مسلمان‌ها محدود به ۱۵ سال یا ۵۰ سال نمی‌کنیم، زیرا ما اعتقاد به آینده محتومی داریم که لاجرم رخ خواهد داد و آن آینده همان قیامت کبری است. این آینده‌نگری آنچنان نیرویی به معتقدان آن می‌بخشد که در هیچ مکتب دیگری معادل ندارد. هر چه باور به قیامت در ما قوی‌تر باشد پیشرفت ما سریعتر و دستیابی به عدالت کامل‌تر خواهد بود. اینهاست دلایل اعتقادی من و اگر برخی از این حقایق تحت‌الشعاع خرافات یا انحرافات قرار گرفته، بی‌درنگ باید به اصلاح آن بپردازیم که در این میدان نبرد یک لحظه تاخیر هم جایز نیست.

میرسلیم خاطرنشان کرد: ما وقتی جمهوری اسلامی را تاسیس کردیم در سرلوحه کار‌ها و تصمیمات خود آیه «و شاورهم فی الامر» را قرار دادیم و بر مبنای آن مجلس شورای اسلامی و سپس شورا‌های اسلامی شهر و روستا را برپا کردیم تا عقل جمعی بر امور ما حکمفرما شود و نه تصمیم فردی. این مشورت‌ها نباید اصالت خود را از دست بدهد، ما باید دقت کنیم بر کلیه فرآیند‌هایی که به تشکیل این نهاد‌های مهم مشورتی می‌انجامد صلاحیت نامزد‌ها و تشخیص آن مهم است. یکی تعیین حوزه‌های انتخابیه به گونه‌ای که رای دادن مردم هر چه آگاهانه‌تر و دقیق‌تر و معتبرتر باشد و اکثریت محترم شمرده شوند و حد نصاب‌های جعلی انتخاب را بی‌ارزش یا کم ارزش نکند، موضوعی اساسی است. تبلیغات انتخابات و معیار‌هایی که بر آن حاکم می‌شود اولویت دارد. نباید شاهد تاثیرگذاری بلامنازع پول و نفوذ‌هایی باشیم که مردم‌سالاری را به مضحکه تبدیل می‌کند. نتیجه انتخابات باید محترم شمرده شود. اکثریت به ایفای مسئولیت خود بپردازند و اقلیت را تحقیر نکنند و راه خدمت را بر آن‌ها نبندند. اکثریت و اقلیت دشمن یکدیگر نیستند، مکمل هم‌اند، ولی رقیب یکدیگر در مسابقه گذراندن برای به پیش رساندن کشور.

وی ادامه داد: مجلس و شورا‌ها نهاد‌های مقدس‌اند. نمایندگان منتخب و مردم باید هوشیارانه مراقب باشند. انحراف در آن‌ها رخنه نکند و زد و بند بر رفتار‌های نمایندگان مستولی نشود. تصمیمات نمایندگان ما نباید نسل‌های آینده را بدهکار کند. باید راه ترقی آن‌ها را هموار کند. درگیری‌های خفت‌بار را کاهش دهد و بر توان تحمل و مدارا و صبر و استقامت همه بیفزاید.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جمع ما اگر ارزشی دارد به لحاظ صرفا کمیت نیست گفت: این مردم با ۴۰ درصد جمعیت کنونی انقلابی را در مقابله با استکبار جهانی و نوکران داخلی‌شان به پیروزی رساندند که در تاریخ کم‌نظیر است. انقلابی که مستکبران را به تحقیر کشاند و هنوز از گیجی آن تحقیر رنج می‌برند و آثار آن در لجاجت‌ها و کینه‌توزی‌های نابخردانه‌شان هویدا است. آنچه اهمیت داشت اتحاد ایمانی مردم در حول محور رهبری بود و این نشان دهنده کیفیت جمعیت انقلابی ماست. ما با اتکا به همان اتحاد در حول محور رهبری باید مانع افت کیفیت خود شویم. من به این هوشیاری مردم نجیب‌مان امیدوارم.

میرسلیم تاکید کرد: شدت توطئه‌ها و خباثت‌ها علیه ما در ۴۰ سال گذشته حکایت از اهمیت ارزش‌هایی می‌کند که به خاطر استقرار آن‌ها قیام کردیم. اگر کار انقلابی ما در کوتاه کردن دست ظالمان و مستکبران کم اثر و بی‌اهمیت بود دلیلی نداشت اینگونه علیه ما بدسگالی و جنگ‌افروزی و تحریم‌آفرینی کنند پس به درستی راه‌مان باید امیدوار باشیم و از فشار‌های مختلف خم به ابرو نیاوریم همان‌طور که پیامبر ما را همراه زن و فرزند و مسلمانان تهدیدست چند سال در شعب ابیطالب در دره‌ای بی آب و علف محصور کردند و بدترین تحریم‌ها را علیه آن‌ها اعمال کردند، ولی علیرغم رنج فراوان آن‌ها دست از عقیده خود برنداشتند و با امید به خدا، کفار و مشرکان را به زانو در آوردند و پشیمان کردند. این‌ها داستان سرایی نیست، واقعیت تاریخی است که به علاوه ما موظف شده‌ایم آن را الگوی زندگی خود قرار دهیم و هیچگاه تحت هیچ شرایطی به یاس گرفتار نشویم.

وی در پایان با اشاره به اینکه همواره باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و از سرغرور دشمن را حقیر نشماریم و مراقب طراحی‌های نوین او و توطئه‌های رنگارنگ و جدید او باشیم اظهار داشت: ما نباید بگذاریم فساد اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی و تباهی‌های سیاسی در جمهوری اسلامی ادامه یابد. به دشمنان خودمان نباید خوش‌بین شویم و از ایادی و مزدوران داخلی آن‌ها نباید غفلت کنیم. اگر به فکر نجات خود و نسل‌های آینده‌ایم باید درصدد پاکسازی بنیادین جامعه از مفاسد گوناگون باشیم. در این زمینه نیز من خوش‌بینم، زیرا دین ما اصلا دین طهارت و پاکی است و آلودگی‌ها را بر نمی‌تابند. من امیدوارم به لطف و مدد الهی و همت مردم آزاده هر چه زودتر این نابسامانی‌ها را پشت سر گذاریم، اقداماتی که به بدان منظور باید انجام دهیم مفصل است و البته تشریح آن‌ها مجال دیگری نیاز دارد.
 

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

آخرین اخبار

تاکید روحانی بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های ایران و هند
انفجار وحشتناک در جایگاه CNG جاده کرج+فیلم
تکلیف خریداران پژو ۲۰۰۸ چیست؟
علی دایی: در ایران چشم دیدن هم را نداریم
انفجار شدید در پمپ گاز بزرگراه فتح
همکاری سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌ها در چارتری شدن پروازها
تصویب سقف درآمدهای عمومی دولت در بودجه 97
بی ام و «مسی»+عکس
سال ۹۷ چه تعداد یارانه بگیر حذف می‌شوند؟
ویژگی‌های مدل جدید جایگزین کنکور
لغو پروازهای فرودگاه ایلام
دور جدید پیش فروش سکه آغاز شد
طرح جدید ترافیک ۹۷ لغو شد
روایتی از امام جمعه فداکار سرپل‌ذهاب +عکس
همه مقصر گرانی دلار هستند، به‌جز بانک مرکزی +عکس
بانک مرکزی از عملکردش در «ثبات مطلوب بازار ارز» تمجید کرد!+ عکس
«بهرام بابا» وقتی آمد که بابایش نبود + عکس
مصوبه مجلس برای کوچک‌سازی دولت
همایشی با حضور حاج قاسم،حاتمی‌کیا و رئیسی+ عکس
برای توسعه روابط با هند محدودیتی قائل نیستیم
تسلیت و آرزوی شکیبایی برای احمد آقا
ابلاغیه جدید جهانگیری ادعای ۹ ماه پیش قالیباف را تایید کرد
ماجرای جالب مهران مدیری از لاک‌پشت شدنش
ماجرای کشف "بمب‌ تایمری" داخل هواپیمای مسافربری در سال ۸۸ توسط سپاه/ چه زمانی سپاه حفاظت هواپیمایی رسما تشکیل شد
قدیمی‌ترین تصویر حرم امام رضا (ع)
درگیری و نزاع خونین همشهری‌ها به قتل منجر شد
فاز جدید تلویزیون برای نوجوان‌های ایرانی/ وقتی تربیت نسل فعال اجتماعی مهم می‌شود
یارانه بهمن ماه واریز و قابل برداشت شد
بارش برف و باران در ۱۱ استان کشور
خواسته علیپور پس از ۲ سال عملی می‌شود
بلای شومی که بر سر دختر ۱۴ ساله آمد
آمازون صدها کارمند مازادش را اخراج می کند
بازگشت هافبک طراح سعودی به تمرینات الهلال
شکایت باشگاه طارمی به AFC
سرپرست استقلال: در عمان تماشاگر داریم
«آینه بغل» به مرز ۱۹ میلیارد رسید
باند سرقتی که از 5 کودک سوء استفاده می‌کرد
قطری‌ها قانون شکنی امارات را به AFC گزارش دادند
سرقت با طعم آب انار درجه یک
بنی تمیم: خطر تعلیق کشتی ایران قابل پیش بینی است
فنونی‌زاده: روی کی‌روش را زیاد کرده‌اند!
مدیرعامل تراکتور به تاج نامه نوشت
اعتراض 160 نماینده مجلس به روحانی
پرسپولیس چگونه در دربی قهرمان می شود؟
هوای تهران بازهم «ناسالم» شد
اهداف سفر روحانی به هند از نظر رویترز
مدافع الهلال برای دیدار با استقلال استراحت می‌کند
تصویب سقف درآمدهای عمومی دولت در بودجه 97
با سایر امام صادقی‌ها آشنا شوید
پرسپولیس در دربی تاریخ فوتبال را بازنویسی می‌کند؟!/یک رکورد جهانی در انتظار شاگردان برانکو
استقلال 200 تایی می‌شود
عکس/ سرمربی استقلال پابه توپ شد
مطالبه مردم اجرای درست سیاست‌های کلی رهبر انقلاب است
ردپای آمریکا در اخلال بازار ارز ایران
عکس/ روحانی در قطب شاهیان حیدرآباد هند
سکولارها به دنبال احیای گفتمان آتاتورکی در ترکیه
ردپای امارات در پرونده جاسوسی کاووس سید امامی +عکس
یک استقلالی در صدر بهترین های آسیا
تمجید ویژه نشریه سوئدی از سامان قدوس
دفاع نهاوندیان از عملکرد معاونت اقتصادی