چهارشنبه 06 بهمن 1395
مدیرعامل شرکت ملی گاز:

ایران به جای جریمه به ترکیه گاز می‌دهد/ برای پرداخت طلب ترکمنستان پول نداشتیم/سر و صدای بی‌مورد درباره افزایش قیمت گاز

مدیرعامل شرکت ملی گاز از تخصیص بیش از 13 درصدی شرکت گاز تا تسویه رقم جریمه گاز به ترکیه خبر داد و نحوه دریافت گاز را ترکمنستان را تشریح کرد.

واردات 4500 میلیارد تومان کالا با 51 کارت بازرگانی/ مالیات واردات پرید؟+ سند

بررسی تنها 51 کارت بازرگانی یکبار مصرف نشان داد بیش از 4500 میلیارد تومان کالا امسال به کشور وارد شده است که تکلیف پرداخت مالیات آنها مشخص نیست.
مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار خبر داد

افزایش ۱۰ درصدی کارجویان نسبت به سال گذشته/ ۲۱۰ هزار نفر در کشور مقرری بیمه بیکاری می‌گیرند

مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار با اعلام این خبر که مراجعه به دفاتر کاریابی‌های کشور، در ده ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته با ثبت رقم ۴۶۸ هزار نفری افزایش ۱۰ درصدی دارد، گفت: هم‌اکنون حدود ۲۱۰ هزار نفر مقرری بیکاری می‌گیرند.
رئیس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران:

رشد اقتصادی مدیون نفت است/ پایداری رکود در بنگاه‌ها

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه آثار رشد اقتصادی در کاهش رکود، افزایش اشتغال و رونق بنگاه‌های اقتصادی مشهود نیست، گفت: رکود در بنگاه‌های اقتصادی پایدار شده است.
در حمایت از کسبه پلاسکو و به یاد شهدای آتش‌نشان صورت گرفت

پیوستن بیش از 65 تشکل دانشجویی انقلابی از سراسر کشور به کمپین « #نجات »/ دعوت از اساتید و دانشجویان برای پیوستن به کمپین

بعد از راه‌اندازی کمپین « #نجات » توسط جمعی از اتحادیه‌ها، تشکل‌‌های دانشجویی و دانشجویان انقلابی در حمایت از حقوق کسبه ساختمان پلاسکو، امروز بیش از 65 تشکل دانشجویی از سراسر کشور به این کمپین پیوستند.

نقدینگی تا پایان سال از تولید ناخالص داخلی فراتر می‌رود/ خواب غول نقدینگی با افیون نرخ سود

نسبت حجم نقدینگی به تولید ناخالص داخلی از 63.1 درصد در سال 92 به 87.1 درصد در سال 94 رسید و در صورت حفظ رشد اقتصادی 6.5 درصد و رشد نقدینگی 28 درصد، حجم نقدینگی برای اولین بار به معادل 103 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.

افزایش ۲ میلیارد دلاری بدهی‌ خارجی و ۱۰ میلیارد دلاری واردات ایران در سال ۲۰۱۶

«سیا» در گزارش سالانه خود درباره اقتصاد ایران یک سال پس از اجرای برجام اعلام کرد بدهکاری خارجی ایران در سال ۲۰۱۶ به ۷.۱۱۶ میلیارد دلار رسیده و این در حالیست که این مبلغ در سال ۲۰۱۵ ۵.۳۴۸ بود.
بر اساس مصوبه تلفیق بودجه مشخص شد

درآمد ماهانه تا ۱۵ میلیون ریال معاف از مالیات/هر بشکه نفت ۵۵ دلار

بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ در مجلس، سال آینده درآمد ماهانه تا ۱۵ میلیون ریال معاف از مالیات خواهد بود و نرخ هر بشکه نفت ۵۵ دلار محاسبه خواهد شد.
دلار چهار هزار تومانی چه تبعاتی برای اقتصاد ایران داشت؟

اشتباه دولت روحانی در موضوع دلار

هستند دولت‌هایی که به‌رغم اعتقاد کامل به آموزه‌های اقتصاد آزاد، هرازچندگاهی سرکی به بازار عرضه و تقاضا کشیده و منویات فکری خود را، آن‌هم به‌صورت دستوری، بر آن اعمال می‌کنند.
رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان عنوان کرد

پرداخت نمایشی خسارت بیمه آتش‌سوزی پلاسکو

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن فروشان با بیان اینکه یکی از بیمه‌ها بصورت نمایشی در یک روز اقدام به پرداخت خسارت آتش‌سوزی به چند نفر از کسبه ساختمان کرد، گفت: این شرکت بیمه هم‌اکنون پرداخت را قطع کرده و از کسبه برای دریافت خسارت اسناد و مدارک مطالبه کرده است.

مناطق آزاد در خلاهای قانونی به وزارت اقتصاد رسید/محدودسازی اراضی مناطق آزاد، راه کنترل قاچاق و فساد

طبق مصوبه مجلس در لایحه برنامه ششم توسعه، مدیریت مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی رسید.
یک مقام مسئول خبر داد

اتصال مترو به فرودگاه امام(ره) تا اردیبهشت ۹۶/ رایزنی با ۶ ایرلاین خارجی برای ورود به ایران

معاون امور فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه در حال رایزنی با چهار ایرلاین خارجی برای ورود به فرودگاه امام(ره) هستیم، از نهایی شدن ورود ۲ ایرلاین دیگر به فرودگاه امام(ره) خبر داد.

تردید در آمار ۱۱۷ هزار مسکن مهر فاقد متقاضی/ آمارسازی برای فرار از پاسخگویی

علیرغم تاکیدات وزارت راه و شهرسازی بر وجود ۱۱۷ هزار مسکن مهر فاقد متقاضی در کشور، گزارش‌ها حاکی از آن است که این عدد صحت ندارد و از زمانی که مقرر شد این واحدها به فروش برسد، تنها ۲ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی به فروش رفته است.
هندزبلات گزارش داد

در دوره روحانی نرم‌افزار اسنپ «تحصیلکردگان بیکار ایران» را راننده تاکسی کرد/ فشار شدید اقتصادی؛ وخامت معاش ایرانی‌ها

نشریه آلمانی نوشت: ناامنی اقتصادی در حال افزایش است و تحصیلکردگان بیکار ایران به کمک یک نرم‌افزار تنها برای امرار معاش راننده شده‌اند.

افزایش قیمت سکه و ارز/ دلار ۳۸۵۲ تومان+‌جدول

سکه طرح جدید امروز با ۶ هزار تومان افزایش یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و دلار با ۱۹ تومان افزایش ۳۸۵۲ تومان در بازار تهران داد و ستد شد.
مرکز پژوهش‌های مجلس بررسی کرد

فساد و اعمال نظر شخصی در وصول مالیات‌ها/ فقدان نظام جامع اطلاعات مالیات

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به فساد در حوزه‌های مالیاتی و اعمال نظر شخصی در وصول مالیات‌ها پرداخت.

نرخ دولتی کره ۴۰۰ تومان گران شد

بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار، قیمت هر بسته کره ۱۰۰ گرمی نسبت به نرخ مصوب قبلی ۴۰۰ تومان افزایش یافت، هرچند که این قیمت از نرخ فعلی کره در بازار ۳۰۰ تومان ارزان‌تر است.
مدیر روابط عمومی موسسه اعتباری کاسپین:

مشکلات کاسپین بزودی رفع می‌شود/جای نگرانی برای سپرده‌گذاران نیست

مدیر روابط عمومی موسسه اعتباری کاسپین گفت: با اسنادی که از دارایی های انتقالی تعاونی های ادغام شده در کاسپین به دست ما می رسد، قطعا این اعتبار را خواهیم داشت که مشکلات موجود را به خوبی ساماندهی کنیم.
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا:

ذخایر ارزی ایران ۱۳۵ میلیارد دلار شد

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از افزایش ۲۵.۵ میلیارد دلاری ذخایر ارزی ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی و رسیدن به رقم ۱۳۵.۵ میلیارد دلار خبر داد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶:

افزایش قیمت آب، برق و سوخت در سال ۹۶ ممنوع شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه عصر دیروز این کمیسیون قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،​ نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.